Wpis z mikrobloga

BO dostało właśnie od Pentagonu $2,5 mln (pierwsza faza programu) na zaprojektowanie koncepcji statku o napędzie nuklearnym. Lockheed Martin $2,9 mln. Z kolei firma General Atomics ma zaprojektować do tych statków mini-reaktor i dostali na to 22,2 mln. Oczywiście te drobne nie zmieniają szczególnie sytuacji żadnej z ww. firm i w sumie nie wiem, czemu to w ogóle wrzucam na tag;) Chyba dlatego, że ktoś się ostatnio pytał, dlaczego nie są rozwijane statki z napędem nuklearnym.

#blueorigin
#spacex
  • 28
@archive: To akurat bardzo proste:

1. Kilka dni temu na tagu była nitka o tym, dlaczego właściwie nie są rozwijane nuklearne napędy
2. Tag BO obserwuje bardzo mało osób, a informacja dotyczy nie tyle samego BO, co faktu rozpisania takiego przetargu przez Pentagon – tag SpaceX co do zasady zrzesza osoby, które zainteresowane są również działaniami konkurencji SpaceX, planami NASA, itd.
3. Mój tag dotyczy konstrukcji Starshipa oraz rozwoju programu marsjańskiego
sam wymyśliłeś taką zasadę.


@archive: Owszem, sam wymyśliłem, do czego służy mój tag i kiedy go stosuję.

Kogo interesuje BO ten obserwuje też BO.


Ależ zapewniam, że istnieje sporo firm, których rozwój interesuje śledzących tag #spacex i firmy te w ogóle nie posiadają swojego tagu, który dałoby się obserwować. Gdy, przykładowo, kolejny start-up osiągnie orbitę lub wykona udane lądowanie rakiety, to informacja o tym sukcesie znajdzie się na tagu #spacex (sam
via Wykop Mobilny (Android)
  • 11
@texas-holdem: nie dyskutuj z nim. Sam jest tylko odbioraca i nic ciekawego nie doda. Większości odpowiada, ze poruszanie sa tutaj tematy związane z roznymi firmami oraz technologia kosmiczna ogolnie, a nie tylko spacex. Spacex stal się synonimem przyspieszającego rozwoju wiec tutaj zbiega się najwięcej osob które wrzucają ciekawy kontent i najwięcej poszukiwawczy tego kontentu.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
najbardziej merytorycznej

@urbanex: XD

To, że wpisy są długie i tyle osób je bezkrytycznie łyka nie znaczy że są merytoryczne. Mnie akurat drażni podawanie niesprawdzonych domysłów jako pewniki i to, że autor nie potrafi się przyznać do błędów.
to do tego powinien powstać osobny tag, np #przemyslkosmiczny


@archive: Możesz stworzyć, tylko to nie ma większego sensu, ponieważ taki tag zawierałby w 90% wpisy o dokonaniach SpaceX. Już obecnie za około 3/4 startów oraz 3/4 tonażu na orbitę odpowiada SpaceX, a Starship będzie niedługo w stanie w dobę (!) wynieść więcej, niż cała reszta rakiet na świecie wynosiła w ost. dekadę przez rok. Czyli SpaceX to praktycznie jest "przemysł kosmiczny"
Poruszanie się w takim statku mogłoby być za pomocą automatycznych kabin albo krzeseł


@MrNeko: Nie jestem pewny, co masz na myśli – że astronauci przemieszczaliby się po pokładach/sekcjach takiego statku jakby "od zewnątrz", nie wewnętrznymi korytarzami?
super wiadomość!


@Mich9: Nie chcę studzić entuzjazmu, ale miej na względzie, że od outsource'ingu przez Pentagon opracowania koncepcji statku, za co płacą $2,5 mln (tyle to Pentagon wydaje pewnie codziennie na pranie gaci na lotniskowcach), do faktycznego prototypu statku, to trzeba liczyć jakieś 50 lat:)