Wpis z mikrobloga

Cześć i czołem, zastanawiam sie nad kupnem roweru. Będę jeździł głownie po utwardzonych nawierzchniach ale moze sie zdarzyć że będzie trzeba przejechać przez jakąś gorszą trase lasek, park itd wiadomo.

Znajomy poleca mi:
Trek Dual Sport 3

Dobry wybór? Jestem raczej amatorem jeżeli chodzi o rowery ale np spodobał mi sie pomysł bezdętkowych opon - ponoć trudniej przebić a łatwiej wymienić?

#rower
  • 10
spodobał mi sie pomysł bezdętkowych opon - ponoć trudniej przebić a łatwiej wymienić?


@Tom_1: są trochę grubsze i inaczej skonstruowane, ale przebić nie jest jakoś bardziej trudno, zaleta polega na tym, że same się uszczelniają. Do tego można latać na trochę niższych ciśnieniach przy podobnych oporach toczenia (większy komfort). I możesz założyć normalnie dętkę do opony bezdętkowej, nikt tego nie sprawdza.

Z wad - opony są zauważalnie droższe, mają mniejsze tolerancje,
@Tom_1: Mam tego treka. Od czerwca 2020 zrobiłem ze 4k km. Fajny, wygodny, spoko wykonany. Na osprzęcie się nie znam, ale zdarza mi się jeździć po 10h dziennie i nic złego się nie dzieje. Polecam.
@Tom_1: Raz przebiłem, 3 cm kujka pokonała a co do wymiany... wczoraj zamówiłem nową jedną - po pierwsze zajechałem tył hamulcem a po drugie - coś zaczęło bić w poniedziałek, chyba za dużo jeździłem z niskim ciśnieniem... w każdym razie zamówiłem taką samą :)