Wpis z mikrobloga

Człowiek niby programuje od lat, a zrobienie jakichś prostych rzeczy w Haskellu to czasami tak, jakby się od nowa wszystkiego uczył.

Po kilku godzinach walki z transformatorami monad i typami w stylu (Service, ReaderT APIKeys Req b) -> IO (Service, Either HttpException b) oraz [(Service, String -> ReaderT APIKeys Req (JsonResponse Object))] kompilator w końcu zaakceptował moją koncepcję. (òóˇ)

Najlepsze, że rozwiązanie udało mi się znaleźć w momencie, kiedy przygotowywałem minimalną wersję problemu, żeby wrzucić ją na Stacka. xD

#programowanie #naukaprogramowania #haskell #programowaniefunkcyjne
  • 4
@MQs: myślę, że w dużej mierze to kwestia przyzwyczajenia, aczkolwiek na razie opieram się głównie na swoich przypuszczeniach (dam znać w przyszłości jak to widzę ;)). Nie napisałem jeszcze zbyt wiele "poważnego" kodu w czysto funkcyjnych językach, więc mało mam momentów powracania do czegoś, co zakodziłem X miesięcy temu.

Oprócz samego paradygmatu pewną rolę odgrywa tu też indywidualne podejście programisty - np. do nazywania funkcji i zmiennych. Ja akurat jestem na