Wpis z mikrobloga

baranek stwierdzam, że w przypadku tzw. commutera czy roweru do 40km jest... bez sensu


@hiperchimera: oczywiście, gonienie baranka do commutingu jest średnie, dlatego przecież ludzie jeżdżą na single speedach/ostrych kołach z jakimiś absurdalnie wąskimi kierownicami.
Ale Sensaha ztcw możesz normalnie spiąć manetką mtb i wtedy zostać przy hydraulice.
Zresztą dostępność taniej hydrauliki pod proste kierownice, to jest jedna z największych zalet fitnesów nad gravelami i szosami.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kuraku: "Ale Sensaha ztcw możesz normalnie spiąć manetką mtb i wtedy zostać przy hydraulice" możesz rozwinąć myśl? W sensie jak ma to wyglądać - mam hydrauliczne hamulce. Jak o ożenić z mechaniczną manetką Sensaha?
możesz rozwinąć myśl? W sensie jak ma to wyglądać - mam hydrauliczne hamulce. Jak o ożenić z mechaniczną manetką Sensaha?


@hiperchimera: przyznaję, że wypadłem trochę z prostych kierownic, ale to nie działa tak, że masz np. taką dźwignię do hydrauliki:
https://allegro.pl/oferta/dzwignia-ham-hydr-shimano-bl-m445-lewa-10471529475
I wtedy normalnie ten zestaw z manetką możesz zamontować?
https://pl.aliexpress.com/item/1005001965381135.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.2a3219fc279Yt0&algo_pvid=78a09809-fbb9-47d1-aa3a-7448e1773402&algo_expid=78a09809-fbb9-47d1-aa3a-7448e1773402-37&btsid=0b0a0ac216182983878747048eaab3&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_

I nie wiem, na ile to prawda, ale to ich szosowe Empire ma mechanikę jak Sram, a tam chyba można
@hiperchimera: no widziałem, ale mimo wszystko wydaje mi się, że na piasku to większe znaczenie ma szerokość (patrz: fatbike). Raczej taki delikatny bieżnik jak w Conti, to i tak zginie w piasku. Ale jako opona, która ma w większości jechać po asfalcie, kostce, chodnikach, walić skróty przez park, szuter, albo ubite leśne ścieżki, to jest super. I w sumie jeden kapeć na rok jazdy i to z mojej winy. Nie dopompowałem
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kuraku: no czasami się da, ale ja miałem na myśli klamkomanetki :) to jedyny system który na to pozwala to ma Giant, masz linki które szarpią system hydrauliczny przy mostku, a ten dalej do hebli. Nie wiem wie to kosztuje i jak z dostępnością.
@kuraku: @hiperchimera: mam dwa rowery z barankiem, szose i gravela. Próbowałem jezdzić na nich po mieście - tak incydentalnie jest to fajne, ale jednak do typowego ruchu w Warszawie wole prostą kierownicę. Cenie sobie bagażnik, błotniki, sakwę zamontowaną i bardziej zrelaksowaną pozycję. Wskakuje na rower w jeansach i zwykłych butach i jadę bez napinki. Ale na 100km to nie wyobrażam sobie bez baranka :D
@hodakhodak: polecam ESI Chunky ()
Pedały raczej ok póki sucho, w deszczu może być ciężko. Zależy też jaki but. Szedłbym w czarne kompozyty z metalowymi pinami typu NS Bistro, HT PA12A, czy po taniości WheelUp z ali.