Wpis z mikrobloga

@Kotlet_2137_schabowy: no nie do konca sluchanie sluzb. Krotkofalarstwo to tak szerokie zainteresowanie ze japierdziu. Zaczynasz od nadawania i wymiany raportów (siła sygnału/słyszalność), poprzez konstrukcje własnych urządzeń nadawczo odbiorczych, czy też może puszczania balonów z beaconami. Opcji od cholery. Chciałem kiedyś robić łączność z odbiciem fal od księżyca, ale nie mam czasu troszke xd
@Drail jedene co bym potrafił zrobić z tych rzeczy to chyba jakieś obudowy do tych urządzeń, ale jak się domyślam prawdziwi hobbiści nie potrzebują obudowy. A to o czym pisałem, czyli takie gadanie z randomowymi ludźmi też występuje, czy raczej tego nikt nie robi?
@Kotlet_2137_schabowy: Krótkofalarstwo to baaaardzo szeroka dziedzina. Generalnie chodzi o przeprowadzanie łączności za pomocą fal radiowych i wszystko inne, co jest z tym związane:

- przeprowadzanie łączności z kolegami (tzw. żucie szmat, gadanie o wszystkim i o niczym)
- przeprowadzanie łączności DX z bardzo dalekimi stacjami, rzadkimi krajami wyspami (ja akurat kocham przede wszystkim to)
- przeprowadzanie łączności róznymi może dziwnymi czasem emisjami (cyfrowe, FT8, PSK, RTTY, i wiele innych)
- przeprowadzanie