Wpis z mikrobloga

Mam dwa problemy z #oculusquest2 . Pierwszy jest taki, że gdy przenoszę go do nowego pomieszczenia, pokazuje się info, że trzeba wytyczyć mu nowe granicę. Zaczynam to robić i urządzenie zaczyna głupieć. Tzn. znowu pokazuje, ze tzreba wytyczyć granice i tak się włącza i włacza ta czynność non stop, dopóki nie pochylę głowy pod kontem mniej więcej 45 stopni od poziomu. Ktoś miał cos takiego? Drugi problem jest taki, że kupiłem na ali kabel USB 3.2 usb c - usb c, test prędkości przechodzi. Pokazuje się transfer 2gb, aplikacja na pc pokazuje, że gogle są podłączone, a gdy chcę włączyć program aby działały gry z #oculusrift to pokazuje się komunikat podłącza gogle.
#vr #oculus
  • 9
@Szym3kSzym3k: Jeśli zaznaczasz nową granice i kamerki widza w oddali starą granice to będą się tak przełaczać z czego co zauważyłem. Możesz sprawdzić resetując wszystkie zapisane guardiany. Ja miałem przy jednej zapisanej granicy że zawsze w tym miejscu wyłączał mi się tracking kontrolerów, nie wiedząc czemu.
A co do drugiego to rozumiem ze w googlach akceptowałeś tam zezwolenie na łaczenie się miedzy komputerem a okularami?
@Szym3kSzym3k: juz nie pamietam dokładnie. W ogóle jak załozysz gogle to nie masz w ustawieniach skrótu do linka?.
Ja bym na twoim miejscu wyczyścił pamieć wszystkich guardianów i zaznaczył jeszcze raz i zobaczyć czy się powtarza. Ponoć aktualizacja 27 ma coś skopane pod tym względem, lub tak jak @Raffael napisał, żeby go wyłączyć i poczekać na kolejną akutalizacje.
@Turczyk: chyba nie ma skrótu do linka. Ale jak podłączyłem z 2 tygodnie temu zwykły kabel USB c to się włączyła apka od rifta. Będę musiał jeszcze raz sprawdzić. Ehhhh niedawno go kupiłem i czekać na aktualizację?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Szym3kSzym3k: Działa Ci ten kabel? Ja mam jakiś zamiennik z allegro i gdy podłączam włączone gogle do kabla, w goglach wyswietla się za każdym razem okno z pytaniem czy zgadzam się na dostęp komputera do plików na queście a potem kolejny komunikat czy chcę włączyć oculus link. Daję w obu "tak" i śmiga