Wpis z mikrobloga

Pamiętacie pierwszy lockdown?

Polacy solidarnie i z wielką nadzieją zostali w domach, puste ulice bo myśleli, że pisowcy wiedzą co robią i ludzie zwyczajnie chcieli pomóc i jako naród zachowali się wzorowo.

A potem co?

"Twój bul jest lepszy niż mój" xD
"Zamykamy siłownie"
"Kościoły otwarte bo Bozia się pogniewa"

Instruktory narciarstwa, handlarze bronią, w połowie pusty Antonow xDDD

No nie pamiętam wszystkiego, ale pewnie jeszcze było tego trochę.

Dziki kraj ##!$%@?

#gownowpis #polska #bekazpisu #covid19 #koronawirus #heheszki ##!$%@?
unick - Pamiętacie pierwszy lockdown?

Polacy solidarnie i z wielką nadzieją zostal...

źródło: comment_16182161645SVOqD61VimuoLjmLMhJFB.jpg

Pobierz
  • 26
@unick:

gdybyś tylko wychylił kiedyś głowę poza swą wieś ujrzałbyś, iż wszędzie na świecie mają całkiem podobne problemy, a przypisywanie nam monopolu na popełnianie błędów to zwykła, zakompleksiona ignorancja. Nikt poza kilkoma krajami Azji, nie miał gotowego scenariusza działań na podobną okazję, ale nawet mniejsza o to. Rozwala mnie poziom tych oskarżeń... "w połowie pusty Antonov" - bo nie jest fizycznie możliwe zapakować go maseczkami by wykorzystać w pełni dopuszczalną ładowność
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@kryptonim_putas:

"respiratory po dwa razy drożej"

Większość z nich nawet nie dotarła na miejsce

"w połowie pusty Antonov"

Ten ze szmatkami bez jakichkolwiek certyfikatów po zawyżonych cenach kupionych od instruktora narciarstwa?

Kościoły oczywiście też objęły restrykcje, ale o tym pisać nie warto

Tak, nigdy ich nie zamknięto jedynie ograniczono liczbę ludzi je odwiedzających, nikt księży nie wynosi zakutych z kościołów a sanepid ich nie nachodzi codziennie w obstawie policji. Do prawdy
@dis_gon_b_guud:

1. Być może. ARM czy kto tam jest stroną, wyciągnęła kroki prawe, sprawa jest w toku.

2. Te szmaty teoretycznie miały atesty, ale nie spełniały ich norm, co zresztą jako pierwsi w UE zbadaliśmy i ogłosiliśmy. Zawyżone ceny względem jakich? Normalnych sprzed pandemii? Pandemicznych, gdzie cały świat się rzucał nawet na takie szmaty? Do czego to donosisz, populisto?

3. Udział wiernych ograniczono do kilku procent normalnej frekwencji. Księży nie wyprowadzano
@unick: Zastanawiające dla mnie jest co innego:

Na Tuska trzeba było szukać dziadka w Wehrmahcie, ośmiorniczek i innych bzdetów - naprawdę trzeba się było starać, żeby na ekipę PO coś znaleźć.

PiS sam co tydzień nam jakąś aferę podsuwa, a poparcie jak było ~30% tak nadal jest. A przy tym, co PiS odstawia "afery" PO to był mały Jasiu.

W sumie PiS ma TVP, tylko czy to jedynie tutaj leży zasługa
@unick ja nie rozumiem jednego...

Zarządzając bezpieczeństwem kraju, powinno się mieć w sejfe schowane plany na każdą, nawet najmniej prawdopodobną okoliczność która mogłaby spowodować kryzys.

Od tsunami, trzęsienia ziemi (tak, moim zdaniem nawet w PL powinni mieć opracowany taki plan), przez eksplozje/ataki jądrowe po mało prawdopodobne typu zatrucie wszystkich ujęć wody pitnej lub światowa pandemia wirusa.
@Dikoo: słowo klucz to "dają" xD
"no powiedz mi synek kto tyle doł?" - spory procent wyborców pisu twierdzi, że nie płaci podatku VAT. Pisowcy dostosowali przekaz pod swój elektorat i jak widać taka strategia się sprawdza, a to że cierpią na tym ludzie świadomi, samodzielnie myślący to już inna bajka ¯\_(ツ)_/¯
@unick: Racja. Szkoda, że w tym kraju nie uczy się podstaw ekonomii - sytuacja byłaby zupełnie inna.

@tanczespiewamrecytuje: Tak jak napisał wyżej @unick - Polską wciąż rządzą ludzie pamiętający PRL i rządzą w podejściu komunistycznym. Byle się nażreć, byle było w miarę OK tu i teraz, a wszelkie planowanie w dowolnym tego słowa znaczeniu #!$%@?ć. I mnóstwo Polaków ma dokładnie takie samo podejście. Wystarczy spojrzeć na dowolną inwestycję w tym