Wpis z mikrobloga

696 + 1 = 697

Tytuł: Gra Endera
Autor: Card Orson Scott
Gatunek: science fiction
ISBN: 978-83-7839-983-4
Ocena: 8/10

Gra Endera to młodzieżowe science fiction opowiadające historię chłopca - Endera, który szkolony jest na dowódcę międzynarodowej floty. Fabuła, poza paroma zaskoczeniami (z gatunku mniejszych), jest dosyć przewidywalna i liniowa. Mimo tego, łatwo zempatyzowałem z głównym bohaterem, który postawiony został w niełatwej sytuacji.
Co mnie zaskoczyło, to podwójna głębia książki, która pod kosmiczną fabułą skrywa też parę bardziej ogólnych praw i myśli, żeby nie powiedzieć - filozoficznych. Niejednokrotnie przystawałem nad fragmentami, które rzucały nowe światło na sytuacje z własnego życia.
Na minus trzeba dorzucić parę cringowych fragmentów jak na przykład ostatnie, rozszerzone rozdziały opowiadające historię dzieciństwa ojca Endera. Te uwydatniają do kogo ta książka jest skierowana, kto ją pisał (polecam poczytać o autorze) i kiedy ją pisał.

Lektura zachęciła mnie do obejrzenia filmu wydanego parę lat temu. Książka słuchana w formie audiobooka. Poprawnie zrealizowany, ale nie zrozumiem jak można go słuchać na standardowej prędkości...

Wpis dodany za pomocą tego skryptu

#bookmeter czytajzwykopem ksiazki
kalorymetr - 696 + 1 = 697

Tytuł: Gra Endera
Autor: Card Orson Scott
Gatunek: sc...

źródło: comment_1618156412JhJGihB7N8TiQes5SPnWMY.jpg

Pobierz
  • 4
@kalorymetr: pamiętam, że kiedyś ta książka bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła. zarywałem noce słuchając audiobooka, później śniły mi się wąskie korytarze stacji kosmicznej ( ͡° ͜ʖ ͡°) a co myślicie o kolejnych tomach z tego uniwersum? zacząłem kolejny, ale w trakcie popsuł mi się telefon i nie dosłuchałem do końca, chociaż zapowiadało się dobrze