Wpis z mikrobloga

#zajdel #fallout #grykomputerowe

Mirki, może jest tu jakiś fan Zajdla i jednocześnie serii Fallout Bethesdy? Ja się wychowałem na Falloucie i znam całą serię praktycznie na pamięć. Ostatnio jadę książki Zajdla i trafiłem na książkę: Cylinder Van Troffa. Pierwsze co mnie uderzyło to BARDZO DUŻO motywów znanych z Fallouta. Naturalnie, patrząc na datę wydania książki to nie tak jak w przypadku Andrzeja S., pisarz inspirował się grą, ale odwrotnie. W książce opisany jest m.in. ukryty instytut, mutanci żyjący na powierzchni, maszyny pomagające w życiu codziennym i jest nawet naukowiec Virgil który stworzył tytułowy cylinder. Oczywiście w grze ma to inne podłoże i historia jest zupełnie inna niż w samej grze, ale wiele motywów zdaje się być żywcem zerżnięta z jej fabuły. Zastanawiam się czy to możliwe, że jakiś twórca scenariusza Fallouta 4 inspirował się polskim pisarzem? Normalnie czytając w/w książkę miałem wrażenie, że 90% motywów z niej trafiło do gry ( ͡° ͜ʖ ͡°)
nadmuchane_jaja - #zajdel #fallout #grykomputerowe

Mirki, może jest tu jakiś fan Z...

źródło: comment_1618130671fvnPoiNRxBdPGKUTAx4R41.jpg

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
Zastanawiam się czy to możliwe, że jakiś twórca scenariusza Fallouta 4 inspirował się polskim pisarzem?


@nadmuchane_jaja: Zajdel niemal w ogóle nie był tłumaczony na rynek anglojęzyczny (a szkoda), zaledwie jeden zbiór opowiadań, żadna z powieści, więc o ile ktoś z developerów Bethesdy nie jest emigrantem z ojczyzny papaja, a Zajdla nie zabrał ze sobą za ocean jako spuściznę po ojczyźnie porzuconej, to raczej marne szanse.
  • Odpowiedz