Wpis z mikrobloga

Mirki mam problem z uciążliwym #sasiad
Mamy łączony balkon 8m,oddzielony szyba przez którą łatwo można przeskoczyć.
Do rzeczy.
Sąsiad surinamiec kilka razy w tygodniu wychodzi na balkon tylko po to by krzyczeć, wyzywać, rzucać wyzwiskami.
Ostatnio po moim powrocie do domu,wiedzial, że jestem sama więc się odważył stanąć pod moimi drzwiami wejściowymi i kilka minut wyzywać (głównie kankerleijer). Obok niego stała jego żona trzymając kilku miesięczne dziecko na rękach.
Policja umywa ręce. Mówi, że to słowo przeciw słowu. Nawet moje prośby o spotkanie z dzielnicowym olewają.
Mój błąd, że dotychczas nie nagrałam tych sytuacji.
Wiem, że przeszkadza mu to że jestem z polski. Jedyna Polka na 65 mieszkań w bloku.
Dzwoniłam do spoldzielni ale bez skarg innych sąsiadów nic nie będa w tym kierunku robić. Pytalam kilku sąsiadów czy mogli by chociaż podpisać papier, że są świadkami tych zdarzeń, Krzyków, wyzwisk. Jednak nikt nie chce się w to mieszać.
Przemoc fizyczna z mojej strony badz ''przyjaciół '' nie wchodzi w grę.
Jakieś pomysły? Gdzie jeszcze można zadzwonić badz to zgłosić?
Kamerę mogę zamontować tylko przy drzwiach wejściowych, na balkonie jest zakaz. Chcę kupić kamerę z dzwonkiem do drzwi. Ale czy te kamery nagrywają również głos? Czy można online odtwarzać zapis? #nieznamsie
#emigracja
#kiciochpyta #holandia #niderlandy #sasiedzi
  • 20
@karmelkowa: Jak ja przeprowadziłem sie na nowe osiedle, i zacząłem chodzić z psem gdzie nieruchomości kosztuje 800tys euro + to po paru dniach nagle widziałem radiowóz i pan policjant grzecznie sie mnie spytał czy jestem nowym sąsiadem ( ͡° ͜ʖ ͡°). Mysle ze kamera jakaś np RING załatwi sprawę albo nagrywać typa na dyktafon.
Postaraj się nagrać kolejną agresję a potem rób agifte na policji (będzie podkładka). Powedz, że czujesz się zagrożona i opisz jeszcze raz sytuację. Potem pismo do gemeete, dzielnicowego oraz do spółdzielni. Postaraj się, abyś miała wszystko na piśmie, bo znowu będzie że słowo, przeciwko słowu. Trzymaj się.
  • 0
@IkBenPool z tym ruchem to tak średnio. Jako, że na piętrze jest 5 mieszkań a moje blisko windy. Zależy mi na nagrywaniu 24h na dobe plus z dźwiękiem.
Dziękuję za zaangażowanie.
No sąsiedzi porażka. Na 65 mieszkań jedna rodzina świrów :/
@karmelkowa: o w dupe współczuję.
Widzialem wizjery elektroniczne do drzwi ale teraz patrze, zw kiwpska sprawa- nagrywaniw jwst ale obsluga 32GB wiec ile tego nagrania wejdzie i czy nagrywanie ciagle... nie wiem.
Nie mniej to tez jakas opcja
Wolaj jak sytuacja sie rozwinie
  • 0
@nieuwegein próbowałam zrobić dwukrotnie jednak mnie zbywają ¯_(ツ)_/¯ mówiąc, że dopóki nie wbije mi się na chatę badz balkon lubi nue doznam obrażeń fizycznych nic nie mogą zrobić.
Za drugim razem jak dzwoniłam babeczka podała mi nazwisko sąsiada mówiąc, że mam za każdym razem dzwonić do skutku.
Btw skoro mają jego dane w systemie jest możliwe, że miał już problemy z z prawem? Czy cos?
PS nie znalam jego nazwiska a na
@karmelkowa jak bedziesz miala nagranie z wyzwiskami mozesz je dolaczyc. Angifte robi sie przez neta, telefonicznie to tylko zgloszenie lub wezwanie do pilnego przypadku. Zastraszanie, wyzywanie, obrazanie na tle etnicznym jest karalne. Bedziesz miala nagranie, mozesz krecic malysza. Ps w angifte mozesz podac numer mieszkania tego ch..a, w zupelnosci wystarczy.
  • 0
@nieuwegein a widzisz mailowo napisalam ze chce spotkanie i tam opis problemu to odp, że mam się telefoniczne umówić. A tam mnie odesłali z kwitkiem.
Na razie aż dziwne ale od mojego telefonu na policję jest cisza z ich strony.