Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
#e60 #mechanikasamochodowa
Takie pytanie bo może ktoś przerabiał temat. Przy gaszeniu silnika rzuca samochodem i słychać lekki zgrzyt, czy mogą to być objawy koła pasowego lub klapy gaszącej? Przy odpaleniu również słychać lekki pisk, dodatkowo na osprzęcie, coś lekko piszczy, ale jeszcze nie weryfikowałem. Dwumasa odpada bo jest nowa. Silnik 3.0d 218 km.
  • 15
@Reynald: BMW ok. 350tys/km podobne objawy zmienilem kolo pasowe i wszystko ok/ 2.0d (do kola potrzebny specjalny klucz ja osobiscie pospawalem ze srob i katownika ale na allegro sa dostepne )
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@PanBulibu: @Leel00: dwumasa ma 40 tys, przebiegu.
@nopee: były widoczne na nim jakieś uszkodzenia?
@strawberian: też tak obstawiam, ale nagrałem sobie telefonem jak wygląda od przodu i mimo, że jest stare nie widać pęknięć, czy uszkodzeń. Może być tak, że uszkodzenia widać dopiero po jego zdjeciu?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@strawberian: @nopee: dodam tylko , że przebieg 325 tys. Spróbuję jeszcze je podważyć czy nie pracuje przód, tył. Jeśli nie będzie szczególnych znaków uszkodzenia to trochę szkoda w ciemno wydać 1000 zł, może coś jeszcze ewentualnie daje podobne objawy?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@nopee: słychać w czasie kiedy silnik załapuje. gorzej jest przy gaszeniu, pojawia się czasem pisk ale głównie puknięcie, takie metaliczne połączone z szarpnięciem auta. Na biegu jałowym ewidentnie świszczy coś z osprzętu. Koło pasowe na pierwszy rzut oko ma delikatne bicie w porównaniu do reszty kółek