Wpis z mikrobloga

#programowanie #tensorflow #sztucznainteligencja #uczeniemaszynowe
Potrzebowałbym algorytm, który potrafi rozpoznać czy skan kartki z odręcznymi napisami, jest prawidłowo odwrócony do czytania.
Może być tak, że daję gotowe prawidłowo odwrócone skany i z tego się uczy.

Opcja:
OCR na każdą z 4 stron(obrót) skanu i tam gdzie rozpozna więcej, tam jest pion.

Jakby mnie nakierować, co mogę przetestować to by mi pomogło.
  • 22
@FortunaHej: Tak, tylko ułożenie.

Jak jest prościej niż z OCR, to bardzo się cieszę.
Kolega mi dał propozycję że można spróbować z OCR.

Ja myślałem bardziej o samoczynnym znalezieniu algorytmu poprzez gotowe prawidłowe z których się uczy.
Jak jest prościej niż z OCR, to bardzo się cieszę.


@look997: No bo nie potrzebujesz czytac tego tekstu, potrzebujesz wiedziec czy cos jest dobrze czy zle ulozone.

o samoczynnym znalezieniu algorytmu poprzez gotowe prawidłowe z których się uczy.


@look997: Nie rozumiem tego zdania. cnn sam sobie znajdzie na co ma patrzec, wystarczy dac mu tylko przykladowy batch z opisem. W twoim wypadku bedziesz mial tylko 2 kategorie i tyle.
@FortunaHej: "Nie rozumiem tego zdania"
Miałem na myśli to co ty napisałeś - żeby dać partię gotowych skanów (prawidłowo obróconych) i żeby samo się nauczyło na co patrzeć.

Tylko rozumiem, że trzeba dać osobno też partię skanów z ułożeniem nieprawidłowym - o tym nie wiedziałem.
@FortunaHej: Mógłbyś dać dowolny podobny przykład na zasadzie:
* ściągam coś
* ładuję do tego czegoś obrazki
mam model
* ładuję inne obrazki
i mam wynik zgodności lub niezgodności z modelem
?

Coś bez zaczytywania się, tylko przykład który działa od A do Z i mogę go wykonać sam.

Bym wtedy miał taki punkt odniesienia.
@FortunaHej: Nie.
Chodzi żeby mieć punkt zaczepienia.

Nie potrafię znaleźć gotowego przykładu, który wiem że by działał i mogę się do niego odnieść albo go przerobić na własne potrzeby.

Mam hasło "Convolutional Neural Network", wiem że istnieje darmowe tensorflow.

Znaleźć istniejący prosty przykład np. typu: "rozróżnij + od x" - w oparciu o to przykład który od początku do końca działa.
I mogę go sobie dopasować.

Po prostu nie mam jak
I mogę go sobie dopasować.


@look997: cnn nie trzeba do niczego dopasowywac, wlasnie w tym tkwi piekno tego wynalazku.Nawet nie sprawdziles jak cnn dziala.

Po prostu nie mam jak zacząć nitki do tego kłębka.


@look997: Dostales nitke i nawet klebek do reki, tylko nie wiesz co z nim zrobic.
@FortunaHej: "cnn nie trzeba do niczego dopasowywac, wlasnie w tym tkwi piekno tego wynalazku.Nawet nie sprawdziles jak cnn dziala."
Nie, no ja wiem że to się uczy z podanego materiału.
Po prostu nie chcę żeby ktoś dał mi gotowca skrojonego na moje potrzeby, tylko jakikolwiek przykład od początku do końca.
Zakładam, że takie przykłady gotowe istnieją z konkretną dawką materiału dla przykładu i opisane co tam się dzieje i co robić,
Po prostu nie chcę żeby ktoś dał mi gotowca skrojonego na moje potrzeby, tylko jakikolwiek przykład od początku do końca.


@look997: Blagam, przeczytaj to co wyslalem, dalej nawet nie czytam twoich wypocin. Nie masz zielonego pojecia o czym piszesz. Przyklad od poczatku do konca to jest wlasnie gotowiec cnn. Tam nie ma nic do ustawiania, przestawiania na twoim poziomie. Tam trzeba tylko podac folder gdzie masz x folderow z danymi (dla
@FortunaHej: Ja szukałem w Google dużo ale po prostu nie znalazłem nic konkretnego.
Jeszcze koledze dałem ten link od ciebie, on niby coś się z AI zapoznawał, ale też nie ogarniał. xD
Ang głównie z translatorem i to nie jest za dobre.
Ja szukałem w Google dużo ale po prostu nie znalazłem nic konkretnego.


@look997: To znaczy, ze samo szukanie w google ciebie przerasta. Musisz ogarnac podstawy korzystania z tego narzedzia.

on niby coś się z AI zapoznawał,


@look997: Slowo klucz "niby".
że lubisz ludzi po obrażać.


@look997: Dostales wszystko gotowe, musisz tylko 2 razy kliknac. To nie jest obrazanie, to jest stwierdzanie faktu. Od kilku dni nie potrafisz tego zrobic, nie masz przyszlosci kompletnie w programowaniu ani w ai.