Wpis z mikrobloga

Sytuacja w Polsce w sprawie lockdownu podzielona na województwa z podziałem na kolory. (Otwórz w nowej karcie.)

Tag do obserwowania -> #liczymylockdown

Na niebiesko pokolorowane ostatnie 7 dni.

Plus przy pierwszym komentarzu -> zawołam do następnego

Tabela zawiera średnią kroczącą (7 dniową)

Pełna tabela:

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1P5lGkYE2ZFPqVXoqoTxvcd9m9hkB2ZP-XA4a-uAXgZs/edit?usp=sharing

#idziemypolockdown #koronawirus #narodowakwarantanna
Pobierz taior3 - Sytuacja w Polsce w sprawie lockdownu podzielona na województwa z podziałem ...
źródło: comment_1617872000rsUaIFSAjLjJKMYWlhBVAC.jpg
  • 27
Cieszy dalszy spadek liczby zachorowań. Oby to był koniec trzeciej fali


@Der_Anwalt: poczekaj tydzień jak będą wyniki po świętach ;)
A z tym końcem to też nie przesadzajmy - dopiero teraz będą ludzie umierać i widać to już dzisiaj (prawie 1k osób zmarło)
@Zona_faraona: @Linijkarz_z_Lotusa: @BobMarlej: no poczekamy 3-4 dni jeszcze i będzie widać, czy to faktycznie zaginione zwłoki ze świąt i okolic, czy dopiero zaczynają umierać ludzie trafiający do szpitala pod respiratory w ostatnim czasie

Nie łykaj pisowskiej propagandy.

@BobMarlej: jestem jedną z ostatnich osób, jaka by łyknęła propagandę tej partii. Czy będą wzrosty czy ich nie będzie - dopiero się przekonamy. Zarówno Boże ciało, Boże Narodzenie i Nowy rok
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@taior3: ciekawe jaki wynik będzie jutro, jakby nie patrzeć mamy jednodniowe przesunięcie względem normalnego tygodnia więc jutro teoretycznie powinny być wyniki porównywalne do zeszło tygodniowego czwartku. Z drugiej strony we wtorek na pewno skumulowały się przypadki z trzech świątecznych dni
@damw @BobMarlej @Zona_faraona:
Dzisiejsze zgony to zapewne świąteczna kumulacja (nie wprowadzone dane i takie, gdzie ciężkie przypadki przeleżały w domu przez Święta, a po nich nie było co ratować) ale w najbliższym czasie raczej należy się spodziewać górki.
Liczba hospitalizowanych ciągle rośnie, na OIOM-ach też przybywa. Maksa hospitalizacji i zgonów oczekiwałbym do tygodnia czasu.
Widać, że aktualna fala jest gorsza niż jesienna. Jest więcej cięższych przypadków (hospitalizacji) przy podobnej liczbie wykrytych.
Pobierz wedrowycz - @damw @BobMarlej @Zona_faraona: 
Dzisiejsze zgony to zapewne świąteczna ...
źródło: comment_1617874144th3hm5r9CUIPb7GvLLBqIB.jpg
Liczba hospitalizowanych ciągle rośnie, na OIOM-ach też przybywa. Maksa hospitalizacji i zgonów oczekiwałbym do tygodnia czasu.


@wedrowycz: no dokładnie to napisałem wcześniej - żeby poczekać tydzień i będziemy wszystko widzieć. A najbliższe 2-4 dni będziemy też wiedzieć, czy ilość zgonów wynika z korekty danych ze świąt, czy faktycznie tyle teraz osób umiera