Wpis z mikrobloga

Nietypowy problem z #linux a dokładnie z #linuxmint, ustawiłem na noc kompa do ściągnięcia kilka gb. Jak wróciłem to nie łapał obrazu tylko głośno chodziły wiatraki. Teraz go wyłączam/włączam i jest to samo. Ram wyjąłem i jest to samo. Kiedyś miałem podobnie i kilkukrotnie uruchomienie go pomogło. Przedstawiłem uśpienie na późniejszą godzinę w Linuxie i właśnie wtedy jak i teraz jest podobny problem. Mam wrażenie że on się nie resetuje tylko wybudza.... Pomocy mirki.
  • 25
@Szolek: nie odpala mi w ogóle. Nie reaguje na żaden przycisk guzik. Mam wrażenie że cały czas go wybudza. Jak kiedyś. Mam tylko na monitorze "cable not connect"
@Kollo: wyłącz go na twardo wyłącznik na zasilaczu. Do biosu nie da się wejść? Nie ma postów? Cały czas czarny ekran? No to nie system tylko hw ci się jebło.
buzzer


@cysiekw: Właśnie po zmianie płyty nigdy nie piszczał już mój komp. Ale nie miga nic, tak jak wyżej pisałem. Mam wrażenie że to wina tego, że on dalej myśli że ma się wybudzić a nie może. Już miałem podobną sytuację i nie pamiętam co zrobiłem. Teraz wypinam wszystko do procka i tak samo uruchamia, więc nie mam tego buzzera. Można jakiś twardy restart płyty/procka zrobić?
że on dalej myśli że ma się wybudzić a nie może.


@Kollo: jeśli mu zabrałeś prąd na twardo, odłączając np kabel od zasilania to już na pewno nie jest uśpiony i podczas uruchomienia musisz mieć post możliwość wejścia do biosu, co za płyta jaki procek, gpu ram itd.
jebła nówka płyta


@Kollo: nie koniecznie, na start wyłącz maszynę z prądu wyjmij gpu i ram i ponownie je włóż, uruchom, jak nadal to samo reset biosu, problem że nie masz speakera na płycie i nie wiesz czy daje ci jakiekolwiek info co go boli
@Kollo: skoro twierdzisz że to linux się wybudza to odłącz dysk i wtedy włącz kompa. Jak się nie włączy to padło coś innego. Wiatrak na procku się kręci ? Wiatrak na grafice rusza podczas włączania ? Po odłączeniu dysku da się wejść do bios ?
@Szolek: Wiatrak procka się kręci, używałem zintegrowanej karty na procku. Podłączyłem swoją starą GPU i tak samo, kręci, nie odpala się. Po odłączeniu dysku, ramu jest to samo.
@cysiekw: Czytam o tym i nie wiem co to jest. Są jakieś czerwony ledy na boku karty, świecą cały czas. Nawet jak działało wszystko.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kollo: pobierz sobie manual od tej plyty, zrob reset biosu masz jak to sie robi w instrukcji, tak debug wyswietla post co go boli na podstawie tych kodów określa sie co jest nie tak
@Kollo: > Mam tylko na monitorze "cable not connect"
To znaczy że problem jest z monitorem, sprawdź okablowanie, czy monitor ma wybrane odpowiednie źródło obrazu. Możesz podłączyć do telewizora po hdmi i sprawdzić ?
Wyjmowałem baterię i wkładałem. Wgrałem najnowszy BIOS przez flash bios. Fabryczny bios nie odpali mi również kompa, bo procek za nowy.


@Kollo: to naprawiłeś i działa czy nie?