Wpis z mikrobloga

Od początku roku mam problemy z cerą. Typ cery: sucha i wrażliwa.
Zazwyczaj co roku problem się zaczyna jak jest pierwsze słońce, wiosną, delikatnie cieplej. Wychodzą mi czerwone, suche plamy, coś jak liszaje. Wydaje mi się, że to alergia od słońca. W tym roku, mam całą twarz(oprócz miejsca zarostu) w takich plamach i najbardziej to widać, po kąpieli, co drugi dzień, jak myje włosy. Staram się to łagodzić kremem nawilżającym do twarzy z BasicLab. Trochę się obawiam o atopowe zapalenie skóry.
Twarz myje samą wodą, ale jest jakość, jak to w mieście w Polsce, pozostawia wiele do życzenia. Kremem smaruje co podałem wyżej, na dzień i noc tym samym. Potrzebuje na pewno czegoś do mycia twarzy. Uzywałem kiedyś Tołpa DERMO ATOPIC Lipidowa emulsja do mycia twarzy i pasowało do mojej cery idealnie.
Prosiłbym o jakieś porady, czy ktoś miał podobny problem? Ręce opadają nie wiem co z tym robić, jednego dnia super, drugiego tragedia.
#dermatologia #kosmetologia #zdrowie #medycyna #kosmetyki #cera raczej #mirabelkopomusz #rozowepaski #pytaniedorozowychpaskow #uroda #pielegnacja
  • 11
@calkiemnaserio: Mój niebieski ma podobne plamy - takie czerwone, suche (dermatolog powiedział, że to łojotokowe zapalenie skóry), ja mam atopowe. Oboje smarujemy się Dexerylem, łagodzi uczulenie. Ja nie myję w ogóle/lub rzadko twarz - woda mnie wysusza i ściąga. Przecieram min 2 x dzień wacikiem z płynem micelarnym. No i must have codziennie rano krem z filtrem UV.
@calkiemnaserio: np to spokojnie ją zużyjesz i sprawdzisz cxy pasuje :D

Tycj detergentów tam dużo nie ma, są też mocno uspokojone przez inne dodatki, no ale są.
Niestety, dobór kosmetyków to jest kwestia na maksa indywidualna i musisz testować na sobie