Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1312
Dziś pochwale się odświeżeniem kuchni po kosztach ( ͡ ͜ʖ ͡)
Całość prac zajęła 2.5 tygodnia (wieczorami po normalnej pracy z uwzglednieniem rzecz jasna godzin ciszy nocnej, gdyby nie to, to pewnie dałoby radę i w tydzień).

Wszystko zrobione samodzielnie bez ekipy. Do wymiany pozostał jeszcze stół i krzesła, ale to czekamy aż sklepy znów będą otwarte bo nie chcę zamawiać w ciemno.

Koszt całkowity 1725zl objął:
Farbe sufitowa i ścienna, podłogę i pasek na scianie nad blatami, lampę + zarowki, karnisz, zasłonę z usługą szycia, gniazda i kable, listwy przypodłogowe, wąż do gazu, uszczelki/zawory pod zmywarke, farbe do szafek, drobne akcesoria remontowe (jakies kleje, silikony itd) i pierdutki ozdobne z ikei (akurat nie załapały się na zdjęciu)

#remont #remontujzwykopem #mieszkanie #zrobtosam #chwalesie #polskiedomy
Shyvana - Dziś pochwale się odświeżeniem kuchni po kosztach (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)
Całość prac ...

źródło: comment_161778466270IpJ2IrDa2vC6QMwS9tTi.jpg

Pobierz
  • 259
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@perdoo-pedro: dobrze, ze to nie schody xD

Kaloryfer czeka na pomalowanie. Co do szafki to nie mam zielonego pojecia, ta rączka tam byla od zawsze xD
Az sie przeszlam to sprawdzić i ja otwieram za raczke, mimo ze jest trochę wyżej xD ale ja mam niemal 1.8m, i niebieski podobnie, czaje ze ktos nizszy mógłby odruchowo lapac za spod
  • Odpowiedz
@Shyvana: czemu lodówka w oknie? Rozumiem, że z 20 lat temu nikt nie uważał tego za coś chorego ale teraz? Wystarczyło wywalić jedną szafkę z rogu i tam dać lodówkę a na miejscu lodówki jakieś wąskie szafki jeśli być muszą
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Shyvana: czy dawałaś na ten pasek między blatami jakąś szybę? Czytałam że pcv przy gazie to zły pomysł. Gdzie kupowaliscie te płytki i jaka farba do mebli? :) Miałaś okleinę na drzwiczkach i ją tylko czyściłas z tłuszczu przed malowaniem czy jakoś inaczej? Fajny efekt też chce się zabrać za naszą kuchnię ale coś czasu mi brakuje i boje się, że efekt nie będzie taki spoko a pracy dużo :)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Singularity00: nie, nie wystarczylo 'wywalić jednej szafki' tylko 4 ze wzgledu na wymiary. Dodatkowo pomiędzy zostałaby pusta przestrzen.

Wole w mniejszej kuchni wiecej miejsca na przechowywanie niz modne ustawienie lodówki zeby nie wygladalo jak 20 lat temu.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Daurita: nie, nie ma tam zadnej szybki, po prostu pcv :)

Na podlodze tez jest wykladzina pcv (aktualnie nie ma zadnych płytek), link juz dalam wyzej komus :)
Do mebli farba tikurilla everall aqua bialy semi mat.

Na szafkach przed malowaniem byla okleina i ja zdjelam - schodzilo bardzo prosto, praktycznie w 1 kawalku - wiec malowane bylo juz samo drewienko spod spodu.

Ja tez sie dosc mocno nadenerwowalam czy wyjdzie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@fan_comy: płytki skulismy sami, ale na podlodze i nad blatem jest wykladzina pcv, to nie plytki. Na płytkowanie sie nie porwalismy mimo początkowego pomysłu na to xD
  • Odpowiedz
@Shyvana: bardzo ładnie wyszło, szanuję że samodzielnie, też robię z niebieskim parę takich remontów u siebie samodzielnie, jak ktoś ma zepsuć za kasę, to lepiej my sami :)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Ledlea: dzięki! Kuchnia byla skonczona przed świętami, teraz zabieramy się za salon, pokój pracy i przedpokoj. Najgorzej, ze zamkneli te wszystkie sklepy i przed lockdownem musieliśmy zeskladowac w 50m mieszkaniu wszystko co potrzebne do dalszego ciagu xD także w sypialni mam teraz upchniete 30m paneli i 30m podkladow, killadziesiat metrow listew przypodlogowych, 6 wiader farby, karnisze, zapakowany komplet mebli do przedpokoju i wszystko inne a o czym teraz zapomnialam xD mam
  • Odpowiedz