Wpis z mikrobloga

Co myślicie o Seat Leon Cupra 300KM ?
165 000 za taki samochodzik.
Problem w tym że ja robie 6 000 km rocznie, więc mam taki mindfuck, czy jest mi to potrzebne.
Ale jednocześnie czuje że fajnie by było...
PS. Zaspokoiło by mnie w zupełności 200KM.
Jakieś alternatywy? Może nieco tańsze ?
Rocznik: minimum 2019.
Skrzynia: Automat (DSG, bez gównianych CVT).
Moc: 200KM +
Paliwo: Benzyna
Jakieś propozycje ?
#samochody
#cupra
  • 24
  • Odpowiedz
Problem w tym że ja robie 6 000 km rocznie, więc mam taki mindfuck, czy jest mi to potrzebne.


@shaelix92: warto czasem coś kupić po prostu dla siebie i dla funu, bez względu na ekonomiczny sens.

PS. Zaspokoiło by mnie w zupełności 200KM.


@shaelix92: zdaje ci się, 200KM to już nie to co kiedyś. Teraz sporo furek tyle ma.
  • Odpowiedz
Problem w tym że ja robie 6 000 km rocznie, więc mam taki mindfuck, czy jest mi to potrzebne.


@shaelix92: Właśnie dlatego taki samochodzik ma sens.
Jakbyś tłukł 60 000 km rocznie, to byś nie kupował hot hatcha do zabawy tylko kombi w dieslu. ;)
  • Odpowiedz
@shaelix92: weź sobie z jakieś zaufanej wypożyczalni sportowe auto na miesiąc i zobaczysz czy naprawdę chcesz na stałe takie cacko czy to tylko chwilowa zachcianka.
Ja polecam type-r ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@shaelix92: okolice 300 KM i napęd na przednią oś? Słaby pomysł. Auto będzie myszkowało. Obecnie mam 277 KM i 458 Nm na tylną ośkę i co chwilę załącza się kontrola trakcji. Bardzo brakuje napedu na 4 koła, serio pomyśl o jakimś AWD. Audi Quattro? BMW z xDrive? Subaru?

Dlaczego nie chcesz zejść poniżej 2019? Moim zdaniem powinieneś patrzeć bardziej na stan techniczny kupując auto. Dwa lata nie zrobi większej różnicy, a
  • Odpowiedz
@shaelix92: jeśli myślisz tylko o ośce czyli tylko FWD to moim zdaniem nie warto iść w Cupre Leona, lepiej za te pieniądze wziąć Octavię RS, która jest słabsza ale o niebo lepiej wykonana, z lepszym wyposażeniem. Jeśli jednak chcesz iść w Seata/Cupre (nadal jednak polecam sprawdzenie i porównanie jakości wykonania pomiędzy Octavią RS a Leonem) to tylko ST i napęd 4x4. Przy lekkim deszczu Octavia już zrywa totalnie przyczepność przy FWD,
  • Odpowiedz
to już chyba nie te czasy, że mocna ośka = torque steer i średni balans :P


@Mu_H: Fizyki nie oszukasz. W przypadku gwałtownego przyspieszania unoszony jest przód auta, a dociskany tył, tym samym przód z łatwością zaczyna tracić przyczepność. Jeśli ja mając nieco mniej mam problem z trakcją na tylnej ośce mając naprawdę dobre opony (Pirelli P Zero) to co tam musi się dziać w przednionapędówce?

tylko ST i napęd 4x4
  • Odpowiedz
  • 1
@shaelix92 właśnie dzisiaj zamówiłem dokładnie takie auto, zmieniłem zamówienie z Formentora 2.0 TSI 190KM.

Do hot-hatcha moim zdaniem FWD mimo wszystko nie jest najgorszym pomysłem, jednak tak jak koledzy wyżej pisali, warto to zrobić świadomie.

Co do jakości wykonania - ja nie uważam, że Octavia ma tutaj jakąś przewagę, nie zauważyłem tam lepszej jakości.
Po jeździe Octavią uważam, że to po prostu Octavia z mocniejszym silnikiem, mało tam emocji moim zdaniem.

I30N
  • Odpowiedz
@Pbass: @ludzik: @StukilowaRurzowa: @fiman: Wszystkie modele o których mówicie analizowałem. Na ten moment chyba najrozsądniejsze będzie tak jak któryś z mireczków napisał - wypożyczenie takiego hothatcha na miesiąc, tak więc od razu pytam, ktoś coś poleca ? Chciałbym sprawdzić swoje zapotrzebowanie na emocje, ale bez zostawiania kaucji 40k, ewentualnie zwrotnej.
Wszystkie samochody które wymieniliście są w podobnej cenie, różnica tak naprawdę w napędzie. Cupra jest dosyć bogato wyposażona,
  • Odpowiedz
@shaelix92: powiem Ci tak - wcześniej miałem auto które było rozsądne i wkurzałem się tylko. Ja tez robię mało km rocznie. W każdym razie.. odbieram dziś leona seata cupre 300KM z 2019 roku :)
Przejechałem się kilkoma autami innymi, octavia rs, audi a4 quattro 252KM, jakieś volvo, kia stinger.. wszystkie miały tryby komfort i sport, ale tylko w cuprze poczułem, że one tak dużo zmieniają. W seacie w trybie komfort -
  • Odpowiedz
  • 0
@Krmtzzz głównie silnik właśnie. Poza tym, to są dość zbliżone auta. Obiektywnie Formentor wygląda nieco lepiej, to raczej powrzechne przekonanie :) Podchodząc do zakupu auta wstępnie chciałem hot hatcha z automatem, który będzie nadawał się do codziennej jazdy. Wydawało mi się, że w budżecie do max 160k nic specjalnie fajnego nie ma, dlatego poszedłem wstępnie w kierunku Formentora 2.0 190KM 4x4. Octavia mnie totalnie nie brała, golf GTI brzydki, Civic tylko manual,
  • Odpowiedz
@Pbass: Zamówiłem w sobotę formentora właśnie w wersji 190, 4x4. Rozważałem wstępnie superba lub octavie rs245. Jednak przejechałem się formentorem (wersją VZ) i prowadzenie tego auta mnie przekonało do zakupu. Oczywiście tańszej wersji, bo 200k to nie mój budżet. W kwestii zawieszenia - VZ ma tą samą zawiechę, jeśli weźmiesz DCC (oczywiście je wziąłem). W zasadzie poza mocą, hamulcami i wydechem to te same auta. Rozważałem ewentualnie dopłatę do leona, ale
  • Odpowiedz
  • 0
@Krmtzzz 3-4 miesiące, około lipca powinien być. Na to liczę :)
Miałem mocny dylemat pomiędzy tymi autami, dlatego wcale się nie dziwię, że mogłeś wybrać akurat Formentora. Granulacje - świetne auto :)

Jeśli musiałeś mieć 4x4 no to wybor był trochę prostszy.
Mi aż tak nie zależało, no ale jest szansa, że będę jednak tego żałował, choć być może frajda z większej mocy to zniweluje :)
Z tym zawieszeniem identycznym przy DCC
  • Odpowiedz
@Pbass: to samo, to samo, bo w standardzie VZ ma właśnie DCC.

Krótki okres oczekiwania :) pozostaje mi życzyć bezawaryjnych km i wrzuć fotki jak odbierzesz :)

A jeszcze tak z ciekawości, ile rabatu urwałeś?
  • Odpowiedz
  • 0
@Krmtzzz krótki? Na 2.0 190 jest teraz dłużej?

Ja swoje pierwotne zamówienie na Formentora złożyłem na koniec lutego i wstępną datę produkcji miałem na początek maja. Ale to było zaraz po opublikowaniu cennika.
Na Leona zmieniłem na koniec marca i wpadło na początek lipca.

Dostałem 5% zarówno na Formentora jak i Leona, podobno to jest max co może dać salon no ale do końca to nie wiem jak jest.

Postaram się coś
  • Odpowiedz