Wpis z mikrobloga

Od jakiegos czasu zauwazylem, ze nawet najwieksze bzdury i fake newsy pro-epidemikow na Wykopie przechodza, a wszelakie zgloszenia "Informacji nieprawdziwej" sa odrzucane.
Wezmy na przyklad to znalezisko:
https://www.wykop.pl/link/6041899/liczba-poronien-w-wielkiej-brytani-wzrasta-o-366-po-przyjeciu-szczepionki-covid/

@wojna (to nie pierwsze jego "takie" znalezisko) wrzucil taki oto opis:
"Szczepionka mRNA COVID-19 BNT162b2 nie jest zalecana w czasie ciąży. W przypadku kobiet w wieku rozrodczym przed szczepieniem należy wykluczyć ciążę. A jak w Polsce?"

Po pierwsze, linkowana strona w ogole nie dziala! Nawet w takim niszowym brukowcu ten artykul zostal z niej usuniety.
Po drugie, informacja o 366 wzroscie po przyjeciu szczepionki jest nieprawdziwa:
https://www.politifact.com/factchecks/2021/apr/02/blog-posting/covid-19-vaccines-did-not-cause-366-increase-misca/
Oraz jak napisal @scotty79 pod znaleziskiem:

Zarejestrowana ilość poronien po podaniu szczepionki wzrosła o setki procent przez x tygodni.

To tak jakby ekscytować się piątego kwietnia tym, że w ciągu pięciu dni numer dnia wzrósł o 500%

Nie ma w tym artykule żadnego porównania z naturalną częstością występowania poronień.

Po trzecie, chodzi o 23 poronienia na 32000000 osob zaszczepionych w UK.
Po czwarte, szczepienie na COVID-19 dla kobiet w ciazy wcale w UK nie jest "niezalecane".

To wszystko napisalem w zgloszeniu do moderacji "informacji nieprawdziwej". Po zgloszeniu natychmiast kliknalem na "panel moich zgloszen" zeby sprawdzic poprzednie zgloszenia. I co sie okazalo? Ze mimo, ze moje zgloszenie zostalo wyslane 1 sekunde temu, to zdarzylo juz zostac odrzucone rowniez 1 sekunde temu.

@a__s @m__b: ile rogali zarabiacie na rozpowszechnianiu falszywych informacji o koronawirusie? Specjalnie zatrudniacie ludzi zeby siedzieli i natychmiast odrzucali wszelkie zgloszenia "informacji nieprawdziwej" o koronawirusie, czy po prostu skrypt? Mam zamiar specjalnie wylaczyc sobie Adblocka, skompilowac liste fake-newsow o #koronawirus na Wykopie i wyslac ja do kazdego waszego reklamodawcy.

#moderacja #moderacjacontent #wykop #szury #covid19 #fake #informacjanieprawdziwa
  • 13
@piwniczak: no cóż, link działa, masz w powiązanych :) Pisz do autora newsu że rozpowszechnia fakenewsy.


@wojna: Co mnie interesuje autor newsa w UK? Ty cynicznie - bo wiedzac juz, ze to klamstwa - rozpowszechniasz to w Polsce i jeszcze dodajesz od siebie sugestie, ze "w Polsce tez beda kobiety ronic", a moderacja nawet nie "przymyka na to oko" ale z automatu odrzuca wszystkie zgloszenia. To jest wpis o moderacji,
@piwniczak: Wiedząc że to kłamstwo? A co ja wróżbita Maciej? Masz misiu rusofobiczne urojenia. Byłeś źle trzymany, zapewne w nienawiści do naszych braci zza wschodniej granicy, stad przekonanie że Kreml mi płaci XD Wszędzie widzisz ruskich agentów??? Co za typ...
@piwniczak: no to odbijam pileczke parrzac na kalendarz szczepien w uk ( 50+ w gore), ile osob bylo w ciazy zaszczepionych ?? Te 23 przypadki podejrzewam ze jakies health albo social workers... jesli za gponline przyjac srednio ze target zostal osiagniety w +/- 85% to z 32 zaszczepionych zostaje ci kolo 5 milionow ( choc realnie patrzac ich jest na bank mniej no ale nie wazne). Statystycznie mniej 60/40 ratio na
@Nietak_nietak: no napewno się znalazło co najmniej kilkaset ciąż w takiej dużej grupie 50+ a biorąc pod uwagę ryzyko takich ciąż to liczba 23 poronień wydaje się zaskakująco niska :)
Ale śmieszki, smieszkami, ale sam wspomniałeś o grupie 3 mln zatrudnionych w opiece zdrowotnej i społecznej (nie licząc samozatrudnionych!), Z których przeważająca większość to kobiety (80% wśród 1.6M pracowników opieki społecznej). To daje z milion kobiet w wieku rozrodczym.
@Eskeel: nie cieszy mnie to, wrzucał ciekawy kontent z 2WS. Nikt z @Moderacja nie ustosunkował się do głównego problemu - czyli dlaczego zgloszenia "informacja nieprawdziwa", w dodatku z opisem ktory wypadałoby przeczytać, są odrzucane w czasie poniżej 1 sekundy od zgłoszenia.