Wpis z mikrobloga

#bitcoin #podatki
Cześć, kolega miał w tamtym roku otwarte konto na coinbase. Przelałem mu trochę pieniędzy i kupiła dla mnie krytpowaluty ponieważ w tamtym okresie walidacja konta trwała długo a ja już chciałem być na runku.
Jak rozliczyć to teraz w podatku PIT? Kryptowalutami obracałem i przechodziłem z btc do € i w drugą stronę, ale z konta coinbase nie było wypłat. Czy poprosić kolegę o zapłatę podatku i przelać mu kasę czy uwzględnić to w mojej deklaracji no i czy w ogóle wypłacać podatek jeśli nie przelałem pieniędzy z coinbase na konto.
  • 13
  • Odpowiedz
@m_a_arc1n: Podatki to jest tak potwornie śliska sprawa że poszedłbym do PRO księgowego a nie pytał na mirko!

Jeszcze raz powtarzam - jest naprawde niewiele spraw którymi można aż tak łatwo zniszczyć se życie jak lewymi ruchami przy rozliczaniu podatków :)
  • Odpowiedz
@kml86: Powodzenia :)

@m_a_arc1n: No to jest jeszcze internet albo wycieczka do większego miasta.

Nie zrozum mnie źle, nie jestem tu od straszenia ale za podatki kary są potwornie wysokie i dotkliwe , a jeden z moich bliskich znajomych właśnie pracując w skarbówce czasem opowiada że często ludzie nie zdają sobie sprawy z powagi sytuacji a potem jest płacz bo tracą dorobek życia.

Dobrze by było rozczytać chociaż ten temat,
  • Odpowiedz
  • 0
@ijones a posiadasz wiedzę czy binance wysyła na żądanie adresy portfeli skarbówce? Zarobiłem trochę. Sprzedałem przez flyingatom tethery. Nie podawałem danych. Wysyłałem z portfela binance na portfel kantora.
  • Odpowiedz
@rzaka: Dopytam jak to jest :)

Ale tak czy inaczej, w momencie gdy będziesz chciał jakieś krypto wydać - to musisz je wpłacić albo do banku tak aby stało się "normalnym pieniądzem" - albo użyć tego crypto jako waluty kupując coś bezpośrednio od sprzedawcy.

Zarówno bank daje znać skarbówce o wszystkich ( a szczeg większych ) operacjach, jak i duże legalnie działające firmy które np mogą Ci za krypto sprzedać samochód
  • Odpowiedz
Kryptowalutami obracałem i przechodziłem z btc do € i w drugą stronę, ale z konta coinbase nie było wypłat.


@m_a_arc1n: każda zamiana na fiat powoduje powstanie obowiązku podatkowego, jeśli robiłeś to wiele razy to masz sporo liczenia. następnym razem używaj stablecoina :)
ps - przypominam, że zysk z kursów walutowych fiat/fiat (czyli u Ciebie pewnie pln/eur) też powoduje obowiązek podatkowy, nie zapomnij tego rozliczyć.
a nawet jak wszystko elegancko policzysz jakimś
  • Odpowiedz
  • 0
@kabzior: Ok wszystko jasne, rzeczywiście ciężko to policzyć będzie ( ͡° ʖ̯ ͡°) ale dzięki za tipy poproszę go żeby przelał wszystko na moje konto coinbase aby gotówkowa nie latała pomiędzy kontami
  • Odpowiedz