Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Lurneii: weź sobie zamiast tyłu 600, daj 1000 albo jedną 1200 na sztućce i talerze. Od prawej powinieneś dać apteczną, 600 na agd, 600 szafę na jakiś śmieci zlew, zmywarkę, indukta z pochłaniaczem zamiast okapu, 1200mm szufladowa i 1000mm szufladowa i potem site by site. Szafki górne daj zwykle a nie sufitowe bo brzydko wyglądają xd
Zajmuje się zawodowo montażem kuchni za ceny twojego domku więc to taka tylko rada xd
@Lurneii: Przede wszystkim bierz to w firmie, która też montuje - tzn. płacisz za wykonanie i montaż. Ja zacząłem kombinować z osobnym montażem i okazało się, że wyszłoby niewiele taniej (naprawdę groszowe sprawy) a dochodzi Ci jeszcze jedna ekipa do ogarnięcia.
@Lurneii: Jak robisz takie wysokie szafki górne, to zastanów się nad dzielonymi frontami. Ikea ma to fajnie rozwiązane - jak masz wysoką szafkę, to front dolny jest na standardowej wielkości, a pozostałe 1/3 to front górny. Oczywiście trzeba sobie dorzucić dodatkową półkę. Wg mnie wygląda to dużo lepiej (u mnie mam zrobione na otwieranie na klik, bez dodatkowych uchwytów). I ogólnie polecam iść w standardowe wymiary i jakiś system Ikea lub
@Lurneii: Jeżeli nie spinacie się z kasa odpuść wiekszasc górnych szafek ( Np. Wszystkie na prawo od piekarnika ) .
Napewno aż tyle ich potrzebujesz ? Będzie dużo lżej Bo to solidne monstrum wyszło z tej kuchni
@Lurneii: odsuwaj zlew od płyty. Chlapnie trochę wody, płyta się wyłączy bo takie zabezpieczenie i będziesz się co chwilę wkurzał ( ͡° ͜ʖ ͡°)
1/2 tych szafek wiszących też nie potrzeba i będzie stała pusta, chyba że nie robisz szafy na ubrania i potrzebujesz, a i teściowa nie daje co roku na święta zestawów porcelany.
@Lurneii: to są jakieś 2 tygodnie pracy projektowej i dzień dwa na cięcia i nawiercania i z 3 dni składania. Moja siostra ogarnęła takie coś nawet nie projektując na co dzień kuchni wraz z wyspecyfikowaniem elementów. Wiec w studio zaśpiewają ci 20-30tys w zależności od jakości elementów/zawiasów/uchwytów.

Ogólnie projekt absurdalnie się prezentuje trochę czyli atak klonów xD, takich rzeczy się nie robi...

A już zlew tak daleko od lodowki i tak
@Lurneii: Jak chcesz to moja partnerka może zrobić Ci projekt za 700 zł z rozpisaniem dla stolarza każdej szafki. (przykład wizualizacji w załączniku)

Moim zdaniem jest złe rozmieszczenie trójkąta roboczego, kolejna sprawa to takie długie górne szafki źle wyglądają, są problemy z domykami bo fronty ważą zbyt dużo ( sam popełniłem kiedyś ten błąd) Kolejna sprawa to ten narożnik. Trzeba go wykonać u stolarza bo w ikea raczej takich szafek nie
rafal-heros - @Lurneii: Jak chcesz to moja partnerka może zrobić Ci projekt za 700 zł...

źródło: comment_16176600514tWXsc0Fm2wpjF7FuEC6w8.jpg

Pobierz
@Lurneii
Słuchaj, ja mam kuchnie na długość 4.5m blat z pfleiderera, fronty lakierowane, mechanizmy z stolkar do 40kg udźwigu. Mam małe i duże cargo. Szafę piekarnika, półkę na mikrofale, światła 9 punktowe.
Mogę ci doradzić tak:
Szafki weź sobie poziome tam gdzie jest możliwość wygodniejsze są, mówię to po przeszło 20 używania pionowych. Z prawej strony na zdjęciu nie lepiej wam zrobić 80,80 i cargo 40? Góra poziom 2*80+2*80+pion1*40 jeżeli musicie mieć