Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@szczepeq: Siemanko. Zastanawiam się właśnie nad psem i jedyną wsumie rasą jaka mi się podoba to właśnie boksery. Mam niestety sporo obaw. Z internetu za bardzo nie idzie się dowiedzieć bo każdy ma odmienne zdanie, coś w stylu jeden rabin powie tak drugi powie nie. Zacznijmy od dwóch rzeczy które wydają mi się że nie podpasują. Po pierwsze byłby to mój pierwszy pies. Ludzie piszą że jego wychowanie jest wymagające a
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@r__k: Dziwne pytanie. chcę aby to był prawdziwy członek rodziny. Po pracy mam czas wolny który mogę w całości przeznaczyć pupilowi. Głównie dlatego pytam o ten czas rozłąki spowodowanej pracą żeby pies w tym czasie nie przeżywał piekła bo będę zmuszony zrezygnować z tego pomysłu.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@kapitan_pazur: przy odpowiednim zaangażowaniu/poświęconym czasie na psa/poedukowaniu się w podstawach behawioru myślę że dasz radę. Posiadanie psa to nie jest jakaś arcytrudna sprawa. Ja na Twoim miejscu w pierwszym kroku poszukałabym fajnej hodowli. W której są rozmnażane zdrowe i stabilne psy, gdzie widać że hodowca jest pasjonatem rasy. Dobry hodowca powinien Cię uświadomić o zaletach i wadach danej rasy. Służy on też radą i pomocą dla właścieli swoich szczeniaków.
Nie mam
@mikaliq zgodzę się w pełni to co napisałaś

@kapitan_pazur każdy pies, niezależnie od rasy może przeżywać lęk separacyjny. Poszukaj dobrej hodowli ze związku ZKWP, gdzie podpisujesz umowę i masz też pełne wsparcie że strony hodowcy w różnych aspektach zdrowotnych czy też wychowania. Ja polecam również pójście z psem od szczeniaka na kurs Pies do Towarzystwa gdzie Ciebie naucza jak pracować z psem.

My też pracujemy po 9h nas nie ma i się
@kapitan_pazur: to nie jest dziwne pytanie, to jest podstawowe pytanie, kiedy rozmawia się o wyborze psa ¯\_(ツ)_/¯ boksery są mocno energiczne i fajnie pracują z człowiekiem, no ale trzeba tę uwagę im poświęcić. Stąd pytanie, bo sporo ludzi myśli, że wyjdzie po pracy z psem przed blok na 30 minut i będzie git.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@r__k: nie no nie jestem jakimś ignorantem. pytam dlatego że nie chcę później kłopotów zarówno dla psa jak i siebie. myślę że ruchowo byłbym w stanie go zaspokoić bo jednak po pracy mam ten czas na kilka wyjść i zabawę.
@kapitan_pazur: Jeżeli jeszcze aktualne. Mam bokserkę od ponad roku wiec młody pies (suka) potwierdzam ze nie lubi rozłąki, potwierdzam ze niszczy (listwy, panele ścienne, krzesełka) jak z tego wybrnać - metoda jest jedna - od małego zostawiać samego na 10 min na 15 coraz dłużej i dłużej - przyzwyczajać do samotności ale w rekompensacie chować gdzieś zabawki żeby mogła szukać znajdywać i bawić się (świetnie sprawdzają się plastikowe butelki, maty weczowe
brakmaila - @kapitan_pazur: Jeżeli jeszcze aktualne. Mam bokserkę od ponad roku wiec ...

źródło: comment_1624020724NaNLWkfhz56xXetTumV5pb.jpg

Pobierz