Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Może jakaś dobra duszyczka jest w stanie pomóc przy wyborze auta, bo bujam się już z tym kilka miesięcy i wypadałoby coś już kupić :D
Budżet 30-40 tyś zł
Bardziej benzyna niż diesel, mimo że robię 30km w jedną stronę do pracy z możliwością LPG.
Nie żaden muł tylko w miarę dynamiczny, w miarę świeże rocznikowo.

Po głowie mi chodził Accord VIII 2.0 benzyna lub Volvo s40 2.4 - 2.5T ale ciężko znaleźć (tak samo jak Mondeo 2.5T). Słyszałem też o Astrze J, ale tam z kolei wadliwe skrzynie, no i ostatnio zacząłem przeglądać Hyundaia i40 z tym, że 1.7 CRDI oraz zacząłem brać pod uwagę Mondeo mk4 z tym że w 2.0 tdci.
Może ktoś doradzi co i jak, bo już mi ręce opadają :D

#auto #szukamauta #samochody #pytanie #motoryzacja

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6065c577419888000b5d3175
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Przekaż darowiznę
  • 11
@AnonimoweMirkoWyznania: manual? Biegówka? Mondeo to kawał wielkiego auta, może mniejszy Focus by ci wystarczył? Peugeot 508 są spoko, ew. 308 2.0HDI. Dynamiki powinno wystarczyć. Accord 2.0i mistrzem dynamiki nie jest, tzn. nie jest źle, ale trzeba go wysoko kręcić (wolnossący).
Jeśli chodzi o skrzynie w astrach to dramatu nie ma, można też przejść na lepszy olej (Fuchs) i regularnie wymieniać (co 60kkm).
@96431e9dfa1a78af1aadcfcc744e7548: Astra K w pytkę. Już nawet 1.4T 125KM dobrze się zbiera (te same flaki co 150KM, inna mapa). Skrzynia poprawiona i nie ma z nią problemów jak w J, ale są z lampami LED i wypasionymi wyświetlaczami Navi 900 (często padają). W środku przyzwoicie (nadal plastik, ale z tych lepszych :) ) wyposażony i ma bardzo dużo miejsca, nawet na tylnej kanapie (jak na średniej wielkości auto). Cenowo w okolicach