Wpis z mikrobloga

@Rebrond: Pewnie dlatego że książki napisali już wcześniej, a takie napisanie i wydanie książki to jednak sporo roboty jest, korekty itd. Mogliby oczywiście ją uwspółcześnić, dodając rozdział czy dwa o nowych rzeczach, ale czy warto?
  • Odpowiedz
@Rebrond: Są tytuły tłumaczone na polski, które dostają kolejne, aktualizowane edycje. Po drugie zawsze jest kwestia, czy to jest książka ucząca od podstaw. Jak tak to nowe standardy nie zmieniają podstaw w takiej mierze, że trzeba by było pisać całą nową książkę pod nowy standard. Wystarczy wydać następną edycję.
  • Odpowiedz
@Rebrond: bo ksiazki nie pisze sie w kilkanascie godzin,jesli chcesz zrobic to w sposob przemyslany. Z polskich Grebosz odnosi sie do nowszych standardow, choc sama ksiazke osadzil w standardzie 11, bo jak pisal obowiazywal, jak wydal, dopisal suplement do 14, bo sie pojawil itd, jak wydal calosc byl juz nowszy standard. Z tlumaczeniem jest o tyle gorzej, ze po takim cyklu misisz jeszcze przetlumaczyc.
  • Odpowiedz
@Oo-oO: @Rezurekted: @Kaczus2B:
Nie twierdzę ,że wydanie książki to łatwa sprawa ,ale z informacji które znalazłem w Internecie, największe zmiany wniósł standard 11 ,a 14 i 17 dodają i usuwają parę rzeczy. Standard 17 został wprowadzony w 2017r więc miałem nadzieje na nowe wydanie które ma parę rozdziałów więcej które omawia czego się już nie robi ,albo co teraz można.
  • Odpowiedz
@Rebrond: No to napisalem, ze Grebosz dodal 4 tom. Pewnie dlatego, ze byl w trakcie pisania/ poprawek pierwszych 3 tomow, gdy pokazaly sie standardy to z biegu przystapil do tego by dolozyc informacje.
  • Odpowiedz
C++11 wprowadzilo nowa jakość do języka. Każda kolejna wersja to relatywnie niewielkie zmiany do poprzednika.
  • Odpowiedz