Wpis z mikrobloga

Miraski z #programowanie proszę was o pomoc, bo mnie nosi #!$%@? #studbaza w polsce to shit i dno mułu. Nigdy nie miałem programowania obiektowe i języka C#, a jedynie język C, PLC, Labview i gościu teraz na studiach zaocznych zrobił wprowadzenie typu pętle i inne podstawy, a na laboratorium zadał takie coś jak na zdjęciu. Napisałem coś co przypomina program w komentarzu, ale jak ja tutaj mam cokolwiek wyliczyć jak wszędzie #!$%@? w tym gównie wyskakują błędy. Muszę obliczyć obwód, a nie mogę go wypluć w oknie. Proszę o jakieś wskazówki co do klas i metod, bo w necie jest tego dużo i dużo z tych rzeczy ciężko przesortować i znaleźć to co mi się przyda.
#studia
Tytyka - Miraski z #programowanie proszę was o pomoc, bo mnie nosi #!$%@? #studbaza w...

źródło: comment_1617218377D8SFfeNlIyXzbR1lCUqBNU.jpg

Pobierz
  • 32
  • Odpowiedz
@komentator_2020: jakbym miał na to czas to chętnie. Program mam do zrobienia do piątku do 24. Pomijając pracę do 15 to średnio idzie cokolwiek poczytać, dlatego muszę filtrować materiał.
  • Odpowiedz
@Tytyka: A wiesz, że zaoczne studia to nie jest tylko materiał z zajęć co 2 tygodnie? Na zaocznych dostajesz zagadnienie i musisz sam się uczyć i rozwinąć zdolności w tym zakresie
  • Odpowiedz
@Tytyka: return nie masz. Twoja funkcja ma zwrócić double, ty tworzysz float, a do tego nic nie zwracasz. Do a i b nie masz dostępu bo ustawiłeś jako prywatne. Do prywatnych w klasie masz dostęp tylko wewnątrz klasy. Potrzebujesz gettery.
  • Odpowiedz
@Tytyka: No wyskakują błędy bo źle masz ;) masz zwracać double, nie zwracasz. Ogólnie pewnie że proste zadanko, ale o to chodzi na studiach że nie dają zadań których ktoś kto w życiu nic nie napisał nawet nie zrozumie... tu uczysz się podstaw.
  • Odpowiedz
@XanderPLXE: no właśnie zadanie wymaga prywatnych zmiennych co wydaje mi się, że na 1 zadanie tworzy komplikacje. O tych getterach to pierwszy raz słyszę, muszę to sprawdzić. Zmienię na return, bo wcześniej miałem, ale nie umiałem odwołać się do tej wartości.
  • Odpowiedz
@Tytyka: nie odwołujesz się do returna, funkcja zwraca wartość. Albo przypisujesz go przy pomocy = do innej zmiennej, albo od razu w Console.WriteLine wywołujesz. Gettery możesz ustawić zaznaczając zmienną i poszukać w opcjach po prawym przyciskiem myszy. Chyba w "generuj" czy coś takiego.
  • Odpowiedz
@XanderPLXE: @Oo-oO: a mam do Was pytanie, bo ogarniacie temat. Mam stworzyć model setRect, który ma mieć jeden albo dwa parametry jeśli obiekt jest kwadratem lub prostokątem. To mam za pomocą jakiegoś ifa sprawdzac w funkcji Main?
  • Odpowiedz
@Tytyka: póki co tak - tak wydaje się wynikać z treści zadania, podejrzewam że w kolejnym labie będziecie mieć wstęp do polimorfizmu i ten if nie będzie potrzebny. Albo zrób jak Ci napisał @XanderPLXE tylko sobie poczytaj byś potem nie miał dziwnych pytań od prowadzącego ;)
  • Odpowiedz
@Oo-oO: @XanderPLXE: ok spróbuje, dzięki za pomoc. Ważne, że coś się pokazało, bo do tej pory od 18 zero postępów prawie zrobiłem. Najgorzej, że te zmienne są prywatne, bo publiczne bym sobie z maina wywołał czy jakoś tak. Jeszcze raz dzięki za pomoc <3
  • Odpowiedz
@XanderPLXE: a jeszcze pytanie. Muszę wyświetlić za pomocą metody ShowRect dwie zmienne a i b. Jak mogę to zrobić? Return może zwracać mi tylko jedną zmienną.
  • Odpowiedz
@Tytyka: zwróć string. ALe patrząc po tym, że ma wyświetlić, zrób metodę typu void, która nie ma return i w środku metody jest Console.WriteLine i tylko wywołuj tą metodę.
  • Odpowiedz
@Tytyka: Widzę na uczelniach po staremu - nadal uczą jak nie należy programować. Przecież kwadrat i prostokąt (tudzież koło i elipsa) to książkowy przykład łamania zgodności typów i LSP.
  • Odpowiedz