Wpis z mikrobloga

@Shavarus: to juz był ciekawy komentarz, wiec tez powazniej odpisze. Dlaczego nie determinuje? a nie mozna cech/nastawienia do konkretnych dziedzin państwa - wartosciowac? Np. polityka spoleczna jest równa 1:1 z gospodarką? Posiadaja taka sama wage?
Podziały ideologiczne i przypisane im okreslenia na osi (bo widze ze do akademickich zrodel sie odnosisz) są umowne. Prowadzilem taka rozmowe z politykiem pisu (wykładowcą tez był) i tak jak ty dobierał cechy pod teze "prawicowosci
@Fangu: okej, w sumie prawie całkowicie zgoda. Ale w mojej ocenie, a też niejako jestem związany z politologią, PiS jednak bardziej jest konserwatywny społecznie (waga 2) aniżeli socjalistyczny (waga 1), jeśli już posuwamy się do wartościowania. Chodzi mi o to, że owszem, depczą gospodarkę, ale robią to w imię wyimaginowanej ideologii, która jest mocno osadzona w prawicowych ramach wyobrażenia państwa.
@Shavarus: narodowy socjalizm jest prawicowym wyobrazeniem panstwa? dyktatura proletariatu tez nie jest wyobrazeniem (edit.wyrazeniem) prawicowym. Tu nie ma mowy o wolnosci jednostki. Pojecie prawicowy jak w nazwie sojuszu milosciwie nam panujacemu - jest przeklamaniem. Tak jak twoje wyobrazenie o podziale lewica/prawica
@Shavarus:

PiS jednak bardziej jest konserwatywny społecznie (waga 2) aniżeli socjalistyczny (waga 1), jeśli już posuwamy się do wartościowania.


nie da sie wartosciowac 1:1 składowych, które mają określić podział na lewo/prawo. bo one sąsubiektywneczyli kazdy moze je inaczej oceniać (interpretować ich wagę).
Konserwatyzm spoleczny (liberalizm to przeciwienstwo) jest okresleniem umownym, jako wypadkową wielu elementow ktore sie na ten konserwatyzm składają (czyli zachowanie obowiazujacych np. norm postepowania). I tak jak
@Fangu:

narodowy socjalizm jest prawicowym wyobrazeniem panstwa?


Dlaczego zatem się Korwin tak ochoczo powołuje? Ale już bez świków. To psycho-prawica.


Tak jak twoje wyobrazenie o podziale lewica/prawica


To nie moje wyobrażenie, nie śmiem tworzyć czegoś, co już mądrzejsze głowy ode mnie utworzyły.

Konserwatyzm spoleczny (liberalizm to przeciwienstwo) jest okresleniem umownym, jako wypadkową wielu elementow ktore sie na ten konserwatyzm składają (czyli zachowanie obowiazujacych np. norm postepowania). I tak jak pisałem wyzej
@Shavarus: ta ankieta z czym sie "kojarzy" prawica jest idealnym przykładem wypaczenia pojmowania podziału lewo/prawo! Pieknie jest spoleczenstwo zmanipulowane (takie pozostały naleciałosci po PRLU, komuna lewo, a wszystko co sie sprzeciwiało to prawo), tak jak i ta ankieta. Jak mozna stawiać np. wolnosc, rownosc, liberalizm jako jedna odpowiedz? Wolnosc to cecha prawicy a równosc lewicy. Reszty żal komentować.

Jak moze narodowy socjalizm być utozsamiany z prawica skoro nawet w nazwie ma
Jak moze narodowy socjalizm być utozsamiany z prawica skoro nawet w nazwie ma socjalizm?

@Fangu: Przepraszam, a jaki związek ma nazwa z czymkolwiek? Jak ja nazwę Korwina "narodowym komunistą", to jagle staje się którymś z tych? Nazwę wymyślili właśnie naziści, żeby, że tak to ujmę, "wybić się" na fali popularności socjalizmu. Zresztą nawet takie źródło, jak Wikipedia trafnie ujmuję naturę ich "socjalizmu":

W przeciągu dwóch lat, DAP przekształciła się w Nationalsozialistische
@Fangu: prawa człowieka i wolności wyłoniły się w opozycji do KK. To że wydażyło się to na obszarze europy, gdzie zamieszkują katolicy nie urpawnia do mówienia że to katolicy wywalczyli.

taka rewolucja francuska która zniosła wyzysk niższych klas i równość obywateli to też pewnie przez konserwatywnych katolików?

wolność do religi to też po tym jak 200lat się wyrzynali katole z protestantami.

zniesienie niewolnictwa to też koserwy?

prawa kobiet i taka rzecz
@Shavarus: kuce nie żyją rzeczywistością, nie potrafią nawet rozpatrywać z punktu widzenia osi, bo dla nich co nie jest Korwinem to lewica. Gospodarczo PiS bytuje po środku, i na wysokości pod względem autorytaryzmu. Gospodarczość PiSu nie wynika z ich programu czy prawdziwie wyznawanych wartości, ich socjalizm gospodarcz to narzędzie do wzięcia ludzi za mordy i uzależnienia od rządu, nie prawdziwej troski o słabszych. Mimo to i tak będą się kłócić, że