Wpis z mikrobloga

Trzymacie wciąż akcje tesla czy lepiej je sprzedać?

Tak spadają i spadają od jakiegoś czasu...
Zastanawiam się czy po prostu o nich zapomnieć czy sprzedać i przypomnieć sobie za kilka miesięcy.

#gielda #tesla
  • 30
@anonimowyloginhehe: bo to jest obietnica autonomicznych pojazdów. Jak to im pyknie to się wyrówna.

Ja jestem trochę zasmucony tymi spadkami. Wczoraj chciałem już wyjść i przerzucić kasę na mikroczipy, a tu dzisiaj mikroczipy (np qualcom) w górę, a tesla w dół 5%. #!$%@? się idzie. Znając życie jak dzisiaj z teski wyjdę do podbije. Sam nie wiem.

Chce wyjść, ale czekam na chwilowe odbicie tych spadków.
@PierDacze: nie wyrówna się. Liderami w dziedzinie autonomicznych pojazdów są dwie spółki:
- Google
- General Motors

Tesla ich nie dogoni. Za cieńcy w uszach są, za mało mają doświadczenia. Produkowanie samochodów też im za dobrze nie idzie. W przeciwieństwie do starych wyjadaczy na rynku, nie mają zbyt dużego know how jeżeli chodzi o produkcję i logistykę, a to nie są wcale takie banalne sprawy, żeby to robić dobrze.

Jestem inżynierem,
@anonimowyloginhehe: Dzięki za opinię. Sprzedałem właśnie większa polowe akcji jaką miałem. Zostawiłem 4 akcje.

Myślę że jeszcze sprzedam je po lepszej cenie niż są dzisiaj. Hamburgery dostaną kasę od rzadu to pewnie rzucą się na znane spółki.
@luxixa czy zabawa ta się skończy, to zobaczymy, jeśli nie będzie regulacji prawnych ma tzw. "Black pool", to meme stock może być wykorzystywany jako perpetuum mobile, ale to tylko subiektywna ocena
@PierDacze:

bo to jest obietnica autonomicznych pojazdów. Jak to im pyknie to się wyrówna.


Byłbym ostrożny z tym. Ostatnie informacje na temat tego co zdali w papierach jakoś średnio wróżą tej ich autonomii. Może być tak, że pełnej autonomii nie dadzą rady osiągnąć w najbliższych latach, o ile w ogóle. Będzie to bardzo zaawansowany produkt, ale raczej robotaxi i w pełni samodzielnie śmigających po drogach samochodów nie będzie. Już wcześniej jakieś
@DanielAquarius: @bw10838s: @anonimowyloginhehe:

To w co teraz wrzucać?

Mam wrażenie że wszystko jest przepomowane. Mimo niepewnej sytuacji na świecie notowanie spółek są dosyć wysokie. Być może wyprzedziły one inflacje jaka nas czeka, ale w przypadku inflacji i prawdopodobnego podniesienia stop procentowych i tak kapitał odpłynie.

Myślałem nad spółkami paliwowymi. One powinny wystrzelić gdy gospodarki rusza, ale to jest już ujęte w ich wycenach. Zastanawiam się jeszcze nad GPW ale
@PierDacze:

Mam wrażenie że wszystko jest przepomowane. Mimo niepewnej sytuacji na świecie notowanie spółek są dosyć wysokie. Być może wyprzedziły one inflacje jaka nas czeka, ale w przypadku inflacji i prawdopodobnego podniesienia stop procentowych i tak kapitał odpłynie.


Jest sporo taniochy, tylko musisz szukać innych niż na tagu. Ten tag jest mocno skupiony na tym co już zostało ograne.

Ja mam: ASML, Antero Resources, Volkswagen, Toya, Astarta, Manz, Nordea Bank, Asbis