Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@inevitableserendipity: jak pierwsza fv wystawiasz za 2 miesiące to pierwszy podatek też dopiero za 2 miesiące, bo teraz od czego miałbyś te podatku płacić? Załóż firmę jak rozpoczniesz prace, załóż konto firmowe i ubiegaj się o wpis na listę. Od złożenia wniosku do pojawienia się na liście teraz mniej niż tydzień schodzi.
@inevitableserendipity: jeżeli razem z VAT-R złożysz tytuł prawny do lokalu i opis działalności, a później będziesz naciskał na urząd, dzwoniąc i pytając, to możesz być na białej liście nawet w kilka dni. Mi się udało w ten sposób wprowadzić na początku marca spółkę z o.o. do rejestru w ciągu 4 dni, a nawet jednego telefonu do urzędu nie wykonałem i nie miałem żadnej kontroli w miejscu prowadzenia działalności. Główna kwestia to
@inevitableserendipity: wszystko przez internet. VAT-R podpisany certyfikatem kwalifikowanym normalnie przez bramkę w programach do deklaracji, opis działalności z załączonym skanem umowy najmu złożyłem przez EPUAP jako "pismo ogólne, stary wzór" na skrzynkę epuapową właściwego US (do sprawdzenia na stronie urzędu) chwilę po wysłaniu VAT-R, a pismo wyglądało tak jak na obrazku.
Pobierz t.....e - @inevitableserendipity: wszystko przez internet. VAT-R podpisany certyfikat...
źródło: comment_1617023545gbWDqGMxeI5uHuEKIljKzP.jpg