Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 14
@HyperXBang: jednostka cerberow jest zablokowana z każdej strony, przed sobą ma kłodę, którą można usunąć zaklęciem usunięcie przeszkody, którego raczej nikt zazwyczaj nie używa.

Zaklęcie Usunięcie Przeszkody pozwala nam na oczyszczenie pola bitwy z uciążliwych przeszkód (np. jeziorek, kłód drewna). Stosujemy, kiedy wróg ostrzeliwuje nas z dystansu, a przeszkody terenowe ograniczają nam do niego dostęp. Przy lekkich przeszkodach lepiej użyć czaru przyspieszenie, przy takich ewidentnie blokujących, Usunięcie Przeszkody może być korzystniejsze.
@Kuklak: bo zajmują 2 kratki, taka mechanika heroesa, więc jeszcze gorzej bo mogą zostać zaatakowane przez jednokratkowe jednostki, ale same nie mogą się ruszyć.
@Allbis: Czyli tą szparą jednokratkową nie mogą się przecisnąć na 2 kratki przed balistę? I rozumiem, że balista się nie porusza? Nie można odjechać i zrobić miejsce? Czy jak coś zaatakuje te psy z 1 kratki, to one mogą się odgryźć?
I o co chodzi w tym filmie. Usunął przeszkodę i podleciał smokami. To od razu przegrał?
@Kuklak:

Czyli tą szparą jednokratkową nie mogą się przecisnąć na 2 kratki przed balistę?

nie mogą, bo idąc nie obracają się tylko cały czas zajmują dwa pola poziomo

I rozumiem, że balista się nie porusza? Nie można odjechać i zrobić miejsce?

balista się nie porusza

Czy jak coś zaatakuje te psy z 1 kratki, to one mogą się odgryźć?

mogą
I o co chodzi w tym filmie.


@Kuklak: wydaje mi się że te jednostki stojące z przodu są dystansowe (chyba, one są z dodatku więc nie wiem do końca) a bez tej przeszkody są zupełnie odsłonięte na atak, w dodatku smoki atakują swoim zionięciem przez dwa pola więc gracz z lewej ma obie te strzelające jednostki w zasięgu ataku
@Kuklak: usuwając przeszkodę pozwolił smokom zaatakować strzelców przez zionięcie czyli na 2 kratki, strzelcy charakteryzują się bardzo dużym atakiem ale bardzo słabą obroną więc wyeliminował ich całkowicie co praktycznie przesądza losy bitwy, czar usunięcie przeszkody jest tak rzadko używany że nawet na takim poziomie nie pomyślał że przeciwnik go użyje.
@masz_fajne_donice: po 1 bardzo prawdopodobne, sam często zblokuje sobie 2 hexową jednostkę a amatorem w hirki nie jestem, po 2 jeśli jednostka jest zablokowana to przy ustawianiu jej położenia za pomocą taktyki też nie może się poruszyć w tej sytuacji.