Wpis z mikrobloga

Mam obawy, że mogę być marksistą kulturowym i chciałbym się zbadać w tym kierunku, ale niestety nie wiem jakie są kryteria do spełnienia. Poratuje ktoś definicją marksizmu kulturowego? Bo widziałem ten termin setki razy, ale na razie najbardziej formalna i poważna definicja jaką znalazłem to "Wszystko co się nie podoba konserwom". Pomocy ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#4konserwy #neuropa #bekazprawakow #marksizmkulturowy
  • 4
@strfkr:

Marksizm kulturowy to powód, dla którego cała nauka jest dzisiaj lewacka i próbuje nam wmówić, że chłopski rozum należy wykluczyć z uznanych przez świat akademicki metod poznawczych. Chodzi oczywiście o spisek masońskich żydokomuchów, którzy obsadzili wszystkie uczelnie (poza KULem) swoimi koszernymi agentami. Warto zaznaczyć, że zapoznanie się z zawiłościami marksizmu kulturowego to dopiero poziom średniozaawansowany.

Poziom mistrzowski zdobywa się dopiero po lekturze niezwykle trudnej w odbiorze i zawiłej (dla nielewaka)
@shiromaru:

Co prawda nikt z wielbicieli owego tuza intelektu za bardzo nie wie, co w "postmodernistycznym neomarksizmie" jest marksistowskiego, a już tym bardziej postmodernistycznego


Kurdebele znowu Brzytwa mi się przypomniał xD On by Ci to bardzo przejrzyście wyjaśnił w paru akapitach
@strfkr: Może kiedyś ten zacny użytkownik znowu do nas zawita i wyjaśni nam to dokładniej. Jestem niemal pewien, że Święty Tomasz, jeden ze współtwórców pieca z Rievaulx i największy filolog zaraz obok Arystofanesa, już dawno obalił wszystkie neomarksistowskie brednie, odnosząc się do nich w najmniejszych detalach.