Wpis z mikrobloga

#mercator ogłosił program 500+
Jak myślicie co będzie z kursem?
Nie zdziwie się jesli szykują się pod kolejne ABB, ale tym razem z próbą by pchnąć papier drożej. Dlatego mimo, że znaczna część papieru jest pod łapą prezesa i to on byłby głównym beneficjentem, jakos wykalkulował, że opłaci mu się skup. Czemu nie dywidenda? Nie wiem. Przecież większa część akcji jest pod łapą prezesa i to on byłby najwiekszym beneficjentem. Czy kurs podbije do 500zł? Bardzo ciekawe, ale i wątpliwe ze względu na fakt, ze jeśli akcjonariusze rzucą się opchnąć papier w wezwaniu to moze byc duza redukcja więc finalnie zostaną z częścią papieru i przepis na kolejną zwałem gotowy. Nawet jeśli uwzględnimy, ze po skupie bedzie mniej papieru to te co zostaną, zyskają na wartosci. To policzcie ile skupi a ile zostanie. Śladowa różnica.

Ta historia to bardzo ciekawa lekcja/doswiadczenie. Spółka zarobi ogromną kase również w 2021, ale pytanie jest co z późniejszym okresie. Czy konkurencja znacząco wzrośnie, co z marżami? Jakie nowe inwestycje i ekspansje czają sie w planach prezesa? To będą ciekawe miesiące. Miejmy nadzieje, ze zadowoleni będą również akcjonariusze.

#gielda #mrc
  • 12
@widmo82: Pisalem dzis ze bedzie odjazd, to mnie zbesztaliscie od naganiaczy ;) Pomijając cale zamieszanie ze skupem, imo odjedzie teraz, bo ludzie którzy siedzą na wig20 kojarzą go jako spółkę „covidowa” i w czasach kolejnego dużego wzrostu zakażeń właśnie tam przerzuca swój kapitał, ja osobiście na Mercu kręcę tylko kolka, także jeśli chodzi o wejście w to na długi termin, to nawet sie nie wypowiadam i nie analizuje tej spółki pod
@widmo82: ale ze co, chcesz sie logika kierowcach na bananie i wten sposob tam zarabiać? Ulica znow zostanie ubrana w ten papier a ja zrobie na tym kilka kółek ( ͡° ͜ʖ ͡°) powodzenia w analizach, doktoryzowaniu sie na temat ceny rękawiczek mercatora i pytaniu sie wykopków jak sie zachowa kurs
@widmo82: dobry punkt. Myślę że 400 dziś należy się jak psu miska ale 500 ci o będzie zdobyć bez wejścia funduszy a tego na razie vol nie pokazuje.

Co do przyszłości firmy to jest wciąż tajemniczo i faktycznie ciężko I'm rozpisać jakąś strategie