Wpis z mikrobloga

Hejka mirki,

Potrzebuję waszej rady, bo wiem, że są tutaj eksperci od motoryzacji:
No więc mam 18 lat i ok. 9000zł do wydania na pierwsze auto, lecz kompletnie nie mam pojęcia, jakie kupić. Osobiście bardzo podobają mi się sedany typu BMW serii 3, Mercedes C klasa (szczególnie W203) czy chociażby Audi A4 B5 (B6 za nic nie przypada mi do gustu). Tylko, że problem jest w tym, że nie mam zbyt rozległej wiedzy o motoryzacji i nie wiem jakie mogą być koszty utrzymania takiego 20 letniego byczka jak np. W203. Sam dorabiam w weekendy w pizzerii z czego mogę miesięcznie z 500-600zł wycisnąć, ale też nie chce całej kasy dawać na naprawy czy paliwo (zastanawiałem się nad LPG, ale też nie wiem z czym to się je). Podajcie jakieś super pomysły, które są tanie i trwałe.

Pisząc to nachodzi mi jeszcze Skoda Octavia I na myśl, mi się bardzo podoba, ale rodzice uważają, że to tandeta i się rozleci, a plastik w środku tylko wstydu narobi.

ps. tak jestem ze wsi

#motoryzacja #pierwsze4kola
  • 32
@karrez no niestety nie kupisz fajnej sztuki w tych pieniądzach jak chodzi o takie sedany. Poszukaj może w japoncach, nie będzie takiego komfortu ale za to fajnie popierdzi i przede wszystkim taniej cie wyjdą naprawy
9000zł do wydania na pierwsze auto,

bardzo podobają mi się sedany typu BMW serii 3, Mercedes C klasa (szczególnie W203) czy chociażby Audi A4 B5

to nachodzi mi jeszcze Skoda Octavia I


@karrez: Nawet rozsądna Octavia to chyba odrobinę ponad budżet.
@karrez: może zamiast octavii to seat toledo? jest to typowy sedan i jak na swoje lata nadal nie wygląda mocno przestarzale, a już na pewno lepiej od octavii
silniki takie same jak w ww. czy w golfie iv, nawet jeszcze możesz się wcelować w 1.9 tdi na pompie rozdzielaczowej więc przepali nawet olej opałowy czy napędowy pomieszany ze spożywczym, z benzynowych silników to oprócz 1.4 każdy będzie w porządku
Pangia - @karrez: może zamiast octavii to seat toledo? jest to typowy sedan i jak na ...

źródło: comment_1616612318CsGom2RL7vSAioRmM0rWnC.jpg

Pobierz
@ayyy_lmao: właśnie ze zmianą zdania raczej problemu nie będzie, gorzej z moimi rodzicami ;p
Co do BMW i Mercedesa to właśnie nie wiem, jak wygląda koszt utrzymania takiego samochodu, stąd ten wpis, prawdopodobnie i tak ich nie kupie, bo jednak boje się, że na jedną naprawę będę pracował 4 miesiące :p
@ristorante: poradzisz jakimś przykładem?
@Pangia: też się zastanawiałem nad toledo, wygląda całkiem spoko

Bardzo wam wszystkim dziękuję za aktywność w tym wątku ()

A jeszcze jedno pytanie, na co najlepiej zwracać uwagę przy kupnie auta z przebiegiem 300 000, czasem 350 000km+? Czy takie auta dam radę odsprzedać potem, nawet z przebiegiem 370 000? Czy w ogóle opłaca się kupować takie auta?
@karrez: Kup yarisa za 7k a reszte wydaj na filtry oleje itd i nie patrz sie na to czym koledzy jezdza bo trupa z niemiec to ja ci sam jutro sprowadze nawet bmw 7 jak lubisz sedany. Yaris w benzynie w dobrym stanie jest do wyrwania mysle.