Wpis z mikrobloga

@Windows98: wszystko jest realne. Myślę, że na pewno jakaś część programistów jest kluczowa dla działania wielu biznesów i osiąga takie zarobki. Często widuję oferty za połowę tego o czym mowa na skrinie dla devów za pełny etat, więc myślę, że drugie tyle też się znajdzie. No chyba, że będzie pracować te 300h to wtedy rel
@TMBRK: tak ale ty mówisz o pracy dla klienta typu fintech/med szwajcarski/skandynawski, tak samo mógłbym napisać, że kardiochirurg w Szwajcarii zarabia 200k PLN miesięcznie (bo tyle zarabia senior chirurg). Zresztą po co ja z tobą dyskutuje jak ty masz jakieś 0dni doświadczenia zawodowego xD, to jeszcze nie rozumiesz co znaczy podwyżka, co znaczy awans, jakie są kwoty, stawki, marża w IT itp. TO może sie nahajpowałeś, że za 6lat będziesz zarabiał
@zdalny_robol: Bo to chyba pierwsza grupa zawodowa która zbliżyła się jakkolwiek do minimów płacowych zachodu ze względu na jawność zarobków. Co nie zmienia faktu, że nadal u nas ten sam senior zarabia 2400euro gdzie jego konkurent na zachodzie ma stawke 6000 euro.
Właśnie przeciętność to jest słowo klucz którego brakuje na polskim rynku pracy. Bo Zarobki w IT u nas są żałosne ale zarobki innych grup to jest tragedia bez dwóch
@Windows98: @zdalny_robol: @TMBRK:

Jak ktos jest na Freelancie, umie naprawde szybko programowac i rozwiazywac bledy, pisze czysty kod, zna specyfikacje jezyka i umie pisac dobrze zoptymalizowany kod bez jakis wiekszych luk bezpieczenstwa to spokojnie wyciagnie jak bierze cale projekty na siebie jakies 150-200 Euro na godzine.

Jak przez posrednika to polowa tego. Stawka standardowa to 60-80 Euro na godzine.

150 Euro * 160 godzin = 24.000 Euro, to jest