Wpis z mikrobloga

Mircy od #fotogafia i #wideo mma pytanie odnośnie monitorów podglądowych w stylu Liliputa itd... Jeśli kręcę coś na 3 kamery (zwykle canon Eos 5d m3) i chciałbym mieć sensowny podgląd tego co kręcę to powinienem kupić np 3x Lilliput h7s? Czy są jakieś sensowniejsze rozwiązania? W sensie żebym w jednym monitorze spiął wszystkie 3 kamery.

Ogólnie chodzi mi o rozwiązanie mobilne, dlatego 7" wydaje mi się sensownym wyborem.

#video
  • 4
@neo_vir: jak chcesz spiąć w jednym, 7 calowym monitorze 3 kamery? to trochę bez sensu
Najtańszą opcją jest jakikolwiek HDMI multiviewer (300-400zł) + telewizor
My na planie czasami używaliśmy Atomos Sumo 19 który też przy okazji robił backup (bo to monitor+rekorder)

Jeśli chodziło ci o monitory nakamerowe to lilputy są spoko, osobiście szedłbym raczej w Feelworld albo SWIT i to raczej 5 calowe propozycje
@kj5 no właśnie o takie nakamerowe mi chodzi tylko zastanawiam się cczy jak mam 3 aparaty to muszę mieć 3 czy można na jednym to spiąć jakoś. Wyobrażałem to sobie tak że sobie przełączam źródła po prostu.

Totalnie nie znam rynku więc dlatego pytam bo może są jakieś inne sensowne rozwiązania bo przecież mój problem na pewno nie jest odosobniony...
@kj5 a czy np. można do tego dołożyć jakiś dynks, który sprawi że sygnał będzie latał po jakimś WiFi na przykład? Żeby finalnie te 3 kamery podłączyć bezprzewodowo?