Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
Mircy mam na oku #peugeot #508 i #citroen #c5 kombi, okolice 2011r., koniecznie automat.
Niestety moje dojazdy do pracy trwają tak krótko, że bez znaczenia czy benzyna czy diesel i tak będzie niedogrzany. Jedynie w weekendy robię lekko 100km ale nie w każdy. Silnik benz. 1.6 THP odpada ze względu na awaryjność, więc 508 zostaje diesel 2.0 Hdi 140/163KM. Jak do takiego użytkowania ma się filtr Fap? Wystarczy raz na 2 tyg taka trasa żeby się wypalił? Warto w to iść? W C5 z benzyn zostaje jeszcze 2.0i 140KM ale nie miałem okazji tym jechać, czy przy takiej masie (ok1800) to wgl jedzie? Da się tym bezpiecznie wyprzedzić?
#samochody #motoryzacja
  • 17
@Fritzowski: Chcę kupić na jesień peugeota 508(rocznik ~2013) 2.0hdi 163km w dieslu. Będzie mi służył w dojeżdżaniu na studia(20km w jedną stronę) oraz na jakieś weekendowe wypady. Aktualnie u mnie w domu jeździ się dwoma samochodami(oba diesel) do pracy, na zakupy, po prostu krótkie trasy i nie występują żadne problemy z tym słynnym niedogrzaniem. Co ogólnie powiesz o 508, polecasz to auto? Największe plusy i minusy?
@Retox128: Kupiłem przy przebiegu 191k. Tylko to było poleasingowe ściągnięte z Niemiec. Miesiąc po zakupie padły mi wtryski i pompa. Regeneracja wtrysków i pompy plus czyszczenie całego układu kosztowało mnie 3500 i od razu zrobiłem rozrząd. Od tamtej pory nic,śmiga aż miło. Musiałem tak wtrafic,ze padły. I ja jeżdżę manualnem.
Jak do takiego użytkowania ma się filtr Fap?


@Retox128: mam 1,6 blue HDi, tak w sumie przez całą pandemię kręci się w większości po samym mieście po 2-4 km (w dodatku w tym roku mieliśmy wreszcie zimę więc permanentnie niedogrzany). Ze 1-3 razy w miesiącu zrobi łącznie z 80-90 km po drodze ekspresowej i jakoś się FAP trzyma i ogarnia sam.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kravcu: zaskoczyłeś mnie, ale rzeczywiście, nie sądziłem że w tych latach jeszcze montowano 4 biegowe automaty. Wobec tego zostają diesle.
@sebool12 no taka jest powszechna opinia ale na zimnym tak samo turbo diesel i turbo benzyna będą dostawać. W automacie odchodzi dwumasa więc tylko ten fap zostaje i ewentualnie aku w dieslu będzie bardziej obciążony. Czegoś jeszcze przy takich przebiegach się bać?
@Fritzowski: ja mam pytanie o sprzeglo w 508, ostatnio kupilem taka zabawke w 2.0 hdi i sprzeglo w nim chodzi dosyc ciezko aczkolwiek wedlug mnie pracuje dobrze. lapie normalnie posrodku bez jakiegos slizgania sie. ten typ tak ma czy czeka mnie jakas wymiana?