Wpis z mikrobloga

@kto3: Obudowa trochę ogranicza wybór RTX 3070. Część oczywiście wejdzie, ale sporo jest modeli dłuższych niż 290 mm. Pod gry z tych dwóch lepsza jest i7.

Czemu akurat ten RAM, zamierzasz go jakoś kręcić? Ja osobiście polecam Crucial Ballistix, gdzie możesz albo oszczędzić i wziąć 3000 CL15 / 3200 CL16 kręcąc je wyżej albo 3600 CL16 i będziesz miał taniej przy osiągach takich jak z tymi Patriotami. Oczywiście możesz też kręcić
@Atreyu: do pracy i do gier 50/50. Do pracy się przyda trochę rdzeni, bo różne dockery, bazy danych, kilka instancji IDE, i różne narzędzia na raz są w użytku.

@Jan_K: racja uświadomiłeś mi, że jednak warto dać sobie trochę zapasu na rozmiar grafiki, bo jak się uda w dobrej cenie dorwać kiedyś to może i wleci RTX3080 albo coś jeszcze nowszego ( ͡° ͜ʖ ͡°).
Czemu
@kto3 tak jak przedmówcy polecam 5600x i cruciale. Możesz też zlecić komuś, żeby ustawił wszystko zamiast kręcić samemu:-)

Jaki do tego masz ssd?
@kto3: Sam się zastanawiałem, finalnie wziąłem i7 10700F + MSI Z490 A-PRO. Do czasu uspokojenia się cen z kartami śmigać będzie z GTX 1070 ( ͡° ͜ʖ ͡°)