Wpis z mikrobloga

#poznan
kiedy poznaniacy w końcu zrozumieją, że Poznań nie jest turystycznym miastem? Nie ma tu kompletnie nic co np. mógłby zobaczyć np. Japończyk. Niemiec, czy Amerykanin.

- Koziołki plastikowe o 12:00 xD przecież jak pokazałem to mojej koleżance z Korei to 'zapytała to wszystko?" i jej mina z zażenowania do teraz utkwiła mi w pamięci.
- Warta? Zlitujcie się brudna rzeka kompletnie nie zagospodarowana.
- kamienice? niektóre ładne a większość do remontu albo rozbiórki. przez co całkowity obraz Poznania jest żałosny.
- muzea? omg. przestarzałe nie dofinansowane. wstyd nawet Polaka tam zabrać.
- Malta? - w zimę oczywiście wysuszona i same plastikowe butelki widoczne. Latem nie lepiej...
- rynek ? ok ale na 10 minut zwiedzania i koniec atrakcji.

Mógłbym wymieniać jeszcze co najmniej 20 punktów.
Gdyby nie to że to atrakcyjne miejsce pracy i imprezowania to kompletnie miasto bezbarwne.

Zapraszam do dyskusji.
  • 40
@ArcherID: @Tytys_Bomba: @shelby0153:

Przecież żadne polskie miasto nie jest żadną perełką turystyczną w skali światowej więc nie kumam po #!$%@? czepiać się Poznania który nawet nie próbuje w przeciwieństwie do Gdańska czy Wrocławia udawać że jest turystyczną perełką?

Gdańsk? Poza tzw. Głównym Miastem (pięknym trzeba przyznać) nie ma tam nic wartego uwagi. Ale ten obszar jest bardzo mały. Ludzie jarają się tylko dlatego że miasto jest nad morzem, jedyny
Wspomniane przez @mroznykasztan Muzeum Broni Pancernej - ile osób o tym słyszało? Jestem więcej niz pewien, że gdyby spytać w samym mieście o to, wiekszosc osob nie wiedziałaby o jego istnieniu, a co dopiero mówić o ludziach spoza miasta.


@shelby0153: Wypowiem się tylko na temat tego muzeum - jest ono powszechnie znane w środowisku militarnym, wiem, że ludzie specjalnie przyjeżdżają z całej Polski i całej Europy zobaczyć zgromadzone w nim unikatowe
@ArcherID: typowo turystycznym miastem ofc nie jest, ale ja 2 dzień zwiedzam Poznań i strasznie żałuję że rano muszę jechać do Warszawy na szczepienie bo jeszcze jeden dzień by mi się przydał.

Ofc zamknęli mi muzea, gdyby nie to potrzebowałbym jeszcze paru dni
@shelby0153 Cala moja rodzina mieszka w Poz od kilku pokoleń, też się tu wychowywałem i dostrzegam plusy jak i minusy. Uważam po prostu, że pisanie tekstu o wydźwięku "nic tu nie ma" świadczy tylko i wyłącznie o ignorancji autora wpisu. Podałeś przykład schodów na dworcu i absolutnie zgadzam się z tym, że to kpins. Niestety, miasto nie zarządza dworcem a PKP, które jak wiadomo jest spółką państwową.
Nie chwalę obecności kin bo
@hoppbakke O Wrocławiu jako misz maszu pisze typ z Poznania XDDDD ja wiem, że można być zaślepionym pseudo lokalnym patriotyzmem ale bitch please, Poznań to dopiero mieszanka #!$%@? z oslem w najgorszym wydaniu. Pseudonowoczesnosc poprzeplatana z komuną, niefunkcjonalny, nielogiczny układ komunikacyjny, mało estetyczny, wieczne korki, kiepskie żarcie, na każdym kroku musisz płacić za coś co w innych miastach jest darmowe, jak publiczne toalety, a nawet nie zdążyłem opuścić dworca PKP xD
@ArcherID: byłem w zeszłym roku w poznaniu i koziołki były naprawdę super, polecam wszystkim doświadczenie oglądania ich

hur dur mojej światowej koleżance z korei północnej sie nie podobalo

no i gówno mnie to obchodzi, opinia ludzi zza granicy to nie jest żaden wyznacznik czegokolwiek, powinieneś być z tych koziołków dumny, a jej powinno być wstyd że obraża gospodarza
@wiktorek_pl: oczywiście że w Poznaniu też jest architektoniczny misz masz (jak w każdym polskim mieście), jednak uważam że we Wrocławiu jest większy misz masz. W Poznaniu masz co prawda na rynku komunistycznego kloca, jednak poza tym w uliczkach odchodzących od rynku (Stare Miasto ograniczone ulicami Garbary, Małe Garbary, Al. Marcinkowskiego, Podgórna) nie ma już żadnych bloków, we Wrocławiu na tym Starym Mieście ograniczonym ulicami Kazimierza Wielkiego, Piaskowa, Grodzka masz conajmniej kilkanaście
@ArcherID: To zależy tak naprawdę od tego kogo oprowadzamy, bo taki przeciętny Kowalski musi mieć jakieś typowe pop turystyczne atrakcje, mocne, charakterystyczne punkty walące od razu w ryj, a tutaj rzeczywiście niespecjalnie w Polsce którekolwiek miast spełnia te warunki, poza może Krakowem, który rzeczywiście ma ten kawałek dziedzictwa i Warszawą, która jest jako stolica państwa z góry skazana na sukces, choć to wszystko i tak wysiada przy Pradze. Ale faktycznie, w