Wpis z mikrobloga

#gielda Panowie, podrzućcie jakieś spółki z branży turystycznej/hotelarskiej, wydaje mi się, ze załadowanie się w nie pod koniec pandemii może być dobrym pomysłem ( ͡° ͜ʖ ͡°) z banana kojarzę: Rainbow i Tatry. Z hamburgera tez niewiele: booking, tripadvisor, hotele jak Marriott, Hilton, ICE + linie lotnicze. W euro stocki się jeszcze nie ładowalem, ale może jednak warto, bo tam jest chyba jakże popularne na tagu TUI ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • 14
  • Odpowiedz
@maniek74: jak bedzie koniec pandemii to nastąpi już realizacja zysków i pewnie wzrostów za bardzo nie będzie. Jest takie powiedzenie, że na giełdzie kupujesz plotki a sprzedajesz fakty. Zresztą już teraz często te spółki wróciły nawet na poziomy wyższe niż przed pandemią. Na ten moment mozesz próbować ewentualnie cyklicznir kupować akcje przy drobnych spadkach i sprzedawać w krótkim czasie po małym wzroście
  • Odpowiedz
  • 0
@koles01: Wiem o tym, jednak uważam, ze po pandemi bedzie boom na te spółki, gdyz ludzie beda chcieli sobie odbić przerwę od podróżowania i beda one warte duzo wiecej niz przed pandemia
  • Odpowiedz
@maniek74: Nie bedzie zadnego boom bo ci co maja na tym zarobic juz dawno są zapakowani. Sprzedadzą to wszystko tym którzy myślą podobnie do Ciebie ¯\(ツ)_/¯ a tak poza tym to jak to widzisz? Wyjdzie prezydent swiata i powie, ze od dzis koniec covida? xD
Przecież to będą cyrki niemożebne. Jedni będą już wyszczepieni, inni jeszcze nie, jedne kierunki się otworzą ale nie dla wszystkich a pozostałe nadal będą zamknięte
  • Odpowiedz
@maniek74: Z mojego portfela: CCL (rejsy wycieczkowe) , EXPE (biuro podróży), RCL (rejsy wycieczkowe), AAL (american airlines) i
Te walory już sa IMHO po wystrzale, bo amerykance znosza juz obostrzenia, wiec widoki na poprawe sytuacji juz sa.
Z banana mam jeszcze EnterAir, ale mam zamiar wyrzucic niebawem. Interferie bardzo fajna wycena akcji.
  • Odpowiedz