Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Ostatnio chodzi mi po głowie zmiana auta.
Obecnie wożę dupsko w Civicu UFO 1.8 executive + navi. Fajne to autko nie psuje się, tylko paliwo i eksploatacja. Ale chciałbym coś cichszego i wygodniejszego, a #honda #civic VIII do takich nie należy.

Wpadł mi do głowy pomysł na #wynajemdlugoterminowy 3-4 lata i inna furka. Chciałbym się zamknąć ze wszystkim (może być bez opon, sam ogarnę) w kwocie 1500 netto (JDG here). Przy 0 wpłacie własnej. Średnio rocznie robię około 13 tys km.

Zainteresowałem się #bmw 318i w pakiecie Business, wychodzi względnie tanio (1300 netto) + ubezpieczenie pewnie 4k rocznie. Czy te ceny u nich na stronie są ostateczne czy jeszcze jakiś rabat można dostać?

Macie może jakieś inne pomysły jak do tematu podejść?

#leasing #samochody #sprzedamopla
  • 8
@cezeter: Zwykły leasing z wykupem wydaje się być bezpieczniejszą opcją - jeśli po 3 latach podwinie Ci się noga, to w przypadku wynajmu zostajesz z niczym, a po leasingu przynajmniej masz samochód. Ostateczną wycenę dostaniesz w salonie, te wyklikane w konfiguratorze to wstępne kalkulcje. Jeśli zależy Ci na wyciszeniu to oprócz BMW sprawdź jeszcze Lexusa.
@cezeter:
Trochę z innej beczki, przy wynajmie ładujesz hajs w auto które oddajesz i nic z tego nie masz.
Każde uszkodzenie, zarysowanie, mandat (koszty przekazania danych) etc. idą na Twój rachunek.
Przy zakończeniu umowy zaglądają dosłownie wszędzie byle obciążyć Cię kosztami a do tego jakbyś chciał zwrócić auto przed czasem to się dzieją cyrki o czym przekonał się Petrolhead LINK.

Jak już chcesz brać to lepiej leasing, ale mówię to
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Trique @v3k_: oczywiście, że klasyczny leasing jest bezpieczniejszym/korzystniejszym rozwiązaniem. Dlatego do tego tematu podchodzę ostrożnie. Auto z wynajmu też można wykupić i odsprzedać. Zaworem bezpieczeństwa jest też cesja, w przypadku leasingu czy wynajmu.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@szczupak_krol_wody: trochę ochłonąłem przez te kilka dni i stwierdziłem, że dozbieram do większego wkładu własnego, potrzebuje jakieś 40k brutto, a nikt tyle nie da za Hondę. Ogólnie fajny egzemplarz, był nawet w zakupie kontrolowanym na TVN turbo. Jest u mnie od października 2017 od przebiegu 80 tys. km. Aktualnie przebieg dobija do 123 tys. Ogolnie polecam model i silnik, ale jak masz dziurawe drogi do daily jazdy to zastanów się 2
@cezeter: Czaję czaję. No szukam, bo w tej cenie to autko mi się mega widzi. Potrzebuję urządzenia do przemieszczania, które da tez nieco radości i nie wyglada jak gówno za przeproszeniem i ufo się mega wpasowuje. Fajne autko. Podobno 16 dużo zmieniają, ale no wlanie... Już wygląd nie ten sam. :)