Wpis z mikrobloga

no #!$%@?, ja kupuje yerbe, dam 19 zł i starczy mi na 2 miechy, a jak ktoś kg kawy robi w tydzien, to się szuka czegoś taniego


@Jednorybek:
najtańsze znośne do picia to mokate w 3 odmianach
delikato
clasic
espresso -ta kopie
ceny na alefrogo około 32 pln za kg - market około 40 pln
@sailor_73: Myślę, że da się, jakieś leżaki i przepalone na węgiel Pellini, albo Lavzza, nad którymi niektorzy ludzie się spuszczają, są bardzo często droższe niż kawa z palarni. :) Jest kilka palarni w PL z mniejszych miast, które robią świetną kawę za 70zł~, gdzie Pellini to 90zł za 1kg
@Jednorybek: Niestety albo tanio albo dobrze sprowadza się do każdej dziedziny. Jeżeli ktoś ma ściągnąć dobrej jakości ziarno, wypalić ogarnac logistykę itp. To nie będzie to tanie. Palarnia blend ma pare bardziej budżetowych propozycji i mogę ich polecić. Ewentualnie Ariadna od Mastro Antonio
@Jednorybek: @CapaldiTheDoctor: ja powiem że praktycznie zawsze kawy od dużych producentów są do bani, tylko lokalne palarnie, świeżo palone, w małych partiach, zarówno single origin jak i blendy. Do tego warto też ogarnąć jakiś tani, dobry sposób parzenia na przykład zwykły przelew Hario, bo jak tak widzę że piszesz że idzie 1kg kawy na tydzień to podejrzewam że to takie klasyczne "2 łyżki do kubka + wrzątek", a z takiego