Wpis z mikrobloga

Jak zwykle w weekend przymieram z nudy więc zamieszczę jeszcze jeden wpis.
Otrzymałam w prezencie książkę zaliczaną do literatury ambitnej a nawet okrzykniętą arcydziełem.
Będzie ona dla mnie ogromnym wyzwaniem, gdyż po pracy wolę spędzać czas na rozrywkach nie wymagających dużego zaangażowania umysłowego. Przez długi czas zabiegałam o jej pożyczenie, aż ku mojemu wielkiemu zaskoczeniu stała się moją własnością.

"PEANATEMA" Neal'a Stephenson'a.

"Powieści Stephensona nie należą do najłatwiejszych i wymagają dużego skupienia w trakcie czytania, ale w zamian gwarantują niesamowitą lekturę. Nie inaczej jest z powieścią science-fiction Peanatemą, która uchodzi za jedną z najtrudniejszych wśród całego dorobku Stephensona i po jej lekturze mogę śmiało stwierdzić, że całkowicie to rozumiem."
cyt. Łukasz Marciniak

#czytajzwykopem #gekonik #ksiazki #stephenson
GEKONIK - Jak zwykle w weekend przymieram z nudy więc zamieszczę jeszcze jeden wpis.
...

źródło: comment_16156409477cDTsamedyec1h4tXH5Xx6.jpg

Pobierz
  • 10
@GEKONIK Trochę tych książek Stephensona mam. Jak na razie udało mi się przeczytać "7ew" oraz "Epoka diamentu"(wypożyczona i przeczytana z biblioteki x lat temu, znana wtedy pod tytułem Diamentowy wiek").

Co do twórczości Neala, faktycznie trzeba być w 200% skupiony by się nie pogubić, a do tego język który używa autor jest dość fachowy, i może być on niezrozumiały dla większości czytelników.
Sam pamiętam jak zabrałem się za "Diamentowy wiek" i prawie
rybazryzem85 - @GEKONIK Trochę tych książek Stephensona mam. Jak na razie udało mi si...

źródło: comment_1615643691NxuhyTFjlwawRrHuL52Qxj.jpg

Pobierz