Wpis z mikrobloga

Cześć, mam pytanie z zakresu #prawo #prawopracy - co trzeba zrobić, żeby pracodawca czuł się bezpieczny przed PIP jeśli ja chciałbym 'zebrac' urlopy z 3 lat? Tj powiedzmy, że chce mieć 3 miesiące płatnego urlopu za trzy lata ( bo np chce zwiedzać Syberię) i mogę się dogadać z pracodawcą, że jemu taka absencja nie przeszkadza. Ale pracodawca boi się kar z PIP - jak go przed tym zabezpieczyć?
  • 9
@jatylkozapytac: @koostosh: @Sheta: z waszych wypowiedzi wnioskuje, że prawo pracy nie pozwala mi rozporządzać moim własnym czasem/ urlopem? Tj ja rozumiem, że te przepisy powstały żeby chronić pracowników przed wykorzystaniem i naciskami, żeby nie brać urlopu w różnej maści januszexach, ale liczyłem na jakąś furtkę w przepisach ;-)
@TenToTamTaki prawo pracy jest dla pracownika i pracodawcy. Postaw się na miejscu pracodawcy gdy masz pracownika, ktory z wlasnego wyboru nie chodzi na urlop a potem wyskakuje że w zasadzie to jego nie bedzie w pracy cały kwartał. Urlop przedawnia sie po 3 latach liczac od konca roku kiedy się uprawnienia do tego urlopu otrzymalo. W zaleznosci od polityki firmy mozesz miec rozpisany co roku grafik urlopow, ktore musisz w danym roku