Wpis z mikrobloga

Udało mi się wydać kolejną aplikację: Stories Now. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Tym razem jest to aplikacja do przeglądania wiadomości w dość nowatorski sposób, za pomocą stories (albo instastories). Załączam podgląd niżej. Dla Androida i iOS.
Wrzuciłem też wykop: https://www.wykop.pl/link/6000297/stworzylem-aplikacje-na-ios-androida-wyswietlajaca-kanaly-rss-jako-instastories/
#programowanie #android #ios
Pobierz
źródło: comment_16155452783ljhM0dnUcpwUCdaAfM5bx.gif
  • 30
@bartaz: Ale po co serwer? Nie wystarczy na komórce zrobić aby aplikacja była cały czas włączona i co 2 min sprawdzała rss za pomocą komórki? Chyba źle mnie rozumiałeś.
@airflame: dobrze zrozumiałem, ten klient robi bardzo dużo rzeczy podczas ładowana danych i jest to bardzo czasochłonne. iOS udostępnia background fetch, które teoretycznie mogło by się nadać, niestety po moich testach wynika, że działa to bardzo źle (iOS optymalizuje użycie baterii, i nie da się oprzeć "na poważnie" o ten mechanizm). Dlatego jedyne co w wchodzi w grę to push notifications - czyli powiadomienia w oparciu o serwer.
@airflame: rozumiem, niestety jest to klasyczny problem aplikacji pisanych w 1 kodzie na 2 platformy. Muszę wybrać tak rozwiązanie by pasowało dla wszystkich platform. Oprócz tego serwer rozwiązuje kilka innych problemów, np. w przypadku gdy kanałów jest sporo czas ładowania ich rośnie bardzo mocno, dlatego przerzucenie obliczeń na serwer rozwiązuje ten problem.
@bartaz: Jeśli będzie to przez serwer robione to za tym też idzie ujawnianie kto i co dodał do tego programu taka lekka inwigilacja. Więc ja na pewno nie skorzystam z takiej apki :)
@airflame: to prawda, to jest klasyczny problem rozwiązań w chmurze. Niestety nie da się mieć "zalet chmury" bez "problemów chmury" (tutaj wspomniana prywatność). Kluczem tutaj jest zaufanie do usługodawcy no i jego polityka prywatności.
@bartaz: Niestety ale ja mam brak zaufania do jakiejkolwiek polityki prywatności a tym bardziej do usługodawców którzy trzymają moje personalne dane lub dane gdzie kliknąłem co widziałem itd.
@airflame: ja ten punkt widzenia rozumiem, i sam gdzieś prywatnie staram się nie szastać danymi. Niemniej by dostarczyć rozwiązanie konkurencyjne muszę zdecydować się na jaką grupę docelową celuje. I np. wiem, że bardzo dużo osób oczekuje synchronizacji mobile - PC. Wolne ładowanie to duża wada. Kierunek chmura wydaje się być nieunikniony. Niemniej wersja bez chmury (lokalna) będzie zawsze dostępna.