Wpis z mikrobloga

Potrzebne informacje o kasku XLC BH-F05
Ktoś miał może? Tak właściwie to jakaś w miarę ok firma? Kask potrzebny do jazdy po lasach, szutrowych drogach i górskich ścieżkach. Ulica tylko ns dojazdach. Raczej turystyczno zabawowo. A dopianan szczęka mile widziana. Jakoś się w takiej lepiej czuję. Chyba pozostałość po motocyklu.
#rower #mtb
ImeNs - Potrzebne informacje o kasku XLC BH-F05
Ktoś miał może? Tak właściwie to jak...

źródło: comment_1615324603ss54Xv8N01zEOBcx7AVwYY.jpg

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
@ImeNs: kiedys macalem jakis kask z dopinana szczeka i wg mnie to byla straszna lipa. Tzn nie wzbudzilo mojego zaufania.
niby wszystkie kaski spelniaja te same normy ale... ale Marquez jezdzi w Shoei'u a nie w Sharku ;)
  • Odpowiedz
@Rympau: typowo do dh nie potrzebuje. Bo tak nie jeżdżę. Plus one są ciężkie. Okolice 900g. Ten jakieś 500 Plus lepsza wentylacja.
Wiadomo, że super nie będzie. Ale pytanie czy podczas wywrotki kask mi się nie wbije w resztki mózgu?
  • Odpowiedz
@ImeNs: Ten konkretny? Niewykluczone. Porządne kaski bez szczęki zaczynaja się od 300-400zl, a co dopiero pełny, także sam sobie odpowiedz co jest warty ten o który pytasz
  • Odpowiedz
@ImeNs: straszne gówno. Na kasku się nie oszczędza gościu, a to co zalinkowałeś to skrzypi leżąc na półce. Ogólnie kaski z odpinaną szczęka to mega lipa i nie polecam, zamówiłem kiedyś leatta i zwróciłem szybciej niż przyszedł. Kup dobry głęboki kask i tyle.
  • Odpowiedz
Jeśli nic nie znajdę sensownego to pewnie kupię zwykłego fulla (bell czy inny 661) i będę umierał podczas normalnej jazdy. Ale jakoś nie ufam otwartym kaskom
  • Odpowiedz
@ImeNs: Jeżeli chcesz pełny kask, ale lekki, to licz się z kosztami w okolicach tysiąca. Pełne kaski lekkie tanie niestety nie będą, np 661 reset który możesz wziac pod uwage, wazy ponad kilogram. Z drugiej strony zastanów się czy potrzebujesz pełny kask, otwarty powinien być wystarczający ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Suchaczenko: dzięki, ale to otwarty kask. Plsu już zamówiłem prawdziwego full face z certyfikatami. Stwierdziłem że bezpieczeństwo jest dla mnie ważniejsze niż waga czy przewiewność
  • Odpowiedz