Wpis z mikrobloga

Siemaszko fotowoltaiczne świry, Mireczki i Mirabelki! ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Postanowiłem zwrócić się do Was z prośbą o pomoc.
Jestem na etapie poważnej zmiany w życiu. Po prawie 5 latach pracy w branży produkcyjnej (głównie konstrukcje offshorowe) złożyłem wypowiedzenie u obecnego (jeszcze) pracodawcy i zmieniam branżę. Planuję zostać przedstawicielem handlowym d/s fotowoltaiki. Nie mam doświadczenia w pracy jako doradca. Ukończyłem co prawda studia inżynierskie, ale było to 10 lat temu więc wiedzy troszkę już wyparowało z głowy, a poza tym biorąc pod uwagę postęp w tej dziedzinie stała się ona i tak już nieaktualna. Pamiętam, że jeszcze wtedy więcej uwagi na wykładach poświęcano kolektorom słonecznym niż panelom PV.
Przed rozpoczęciem nowej pracy chciałbym się dobrze do niej przygotować, żebym np. w przypadku trafienia kiedyś do jakiegoś Mireczka był w stanie rzeczowo i rzetelnie odpowiadać na pytania natury technicznej. Nie chcę lać wody jak typowy handlowiec.

Stąd prośba do Was. Możecie polecić mi jakieś książki/materiały do szkolenia? "Instalacje Fotowoltaiczne" autorstwa Bogdana Szymańskiego mam i czytam. Może jakieś filmiki (kilka randomowych na yt już oglądałem oczywiście)? Kursy? Webinary (na kilku byłem)?

Moglibyście wrzucić pytania, które zadalibyście/zadajecie sprzedawcom od fotowoltaiki? Z chęcią się z nimi zapoznam.

Co Was najbardziej irytuje/irytowało na spotkaniach z doradcami?
Co Wam się na tych spotkaniach podobało?

Będę wdzięczny za wszystkie pomocne odpowiedzi.

#fotowoltaika #panelesloneczne #energetyka #sprzedaz #przedstawicielhandlowy #handlowiec
  • 4
Nie chcemy wchodzić w buty naszych klientów i odpowiadać na Twoje pytania, więc potraktuj ten komentarz przede wszystkim jako bump ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Nie możemy jednak nie wspomnieć, że szukamy doradców na terenie całego kraju, w każdym województwie (zapewniamy szkolenia!). Nasze oferty pracy znajdziesz na Pracuj :)
@q9090: imho na razie słaba opcja jak nie ma dotacji z mojego prądu. Wiele firm oferuje teraz pompy ciepła, współczuję urzytkownikom 40 letnich słabo ocieplonych domów którym zamontują PC( ͡° ʖ̯ ͡°)
@michal_0107: Pracę najwcześniej rozpocznę w maju więc jest szansa, że rządowy program 3.0 już wystartuje. Co do pomp ciepła to możliwe, że firma która mnie zatrudni będzie je miała również w swojej ofercie i będę je sprzedawał. @ColumbusEnergy Wysłałem nawet CV, ale brak feedbacku co oznacza, że chyba nie spełniam Waszych wymagań ¯\_(ツ)_/¯ PS Dzięki za bump!
@q9090 @michal_0107: : Sprzedawca PV to powinien mieć w jednym palcu dotacje zakute. Mało kto pyta o techniczne sprawy a o piniądz wszyscy.
Poza "Mój Prąd" to taka najprostsza dotacja, którą i tak 80% przedstawia źle. Fotowoltaikę można finansować z "czystego powietrza", Energia plus, Agroenergia czy programach regionalnych z Wojewódzkich Funduszy Ochrony Środowiska, są programy dla szpitali, parafii, jednostek samorządowych ..... Jeśli chcesz sprzedawać PV musisz biegle poruszać się w tych