Wpis z mikrobloga

Cześć, przeprowadzam badanie pod magisterkę dot. skuteczności realizowania projektu informatycznego przy użyciu określonych metodologii zwinnych vs klasyczny waterfall. Będę wdzięczny jeśli by ktoś znalazł myślę nie więcej niż 7min na odpowiedzenie na kilka pytań dot. projektów w jakich na co dzień komercyjnie pracujecie - w ankiecie poniżej

https://forms.gle/5GCEcTTVsMX4VZ8W7

ale że nie ma nic za darmo, więc z pośród wszystkich osób, które wyślą mi screena z potwierdzeniem wysłania ankiety wylosuję dziś o 22:00 jedną osobę i zrobię #rozdajo vouchera do allegro na kwotę 50zł.

Jeszcze raz wielkie dzięki ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#programowanie #programista15k #rozdajo
  • 24
@Ashine: Dzięki ;) tutaj chciałem jasno napisać w pytaniu, Np etapami czy bing bang delivery, ale dostałem op*rdol od promotorki ze nie mogę sugerować odpowiedzi, i tak już zostało :/
@Algeroth Niektóre pytania są dziwne albo bez sensu. Pytanie o czas przeznaczony na wymagania w stosunku do całości projektu jak mam liczyć? Ile mi zajmuje? Ile zajmuje całemu zespołowi? Czy wszystkim zespołom w obrębie ART?

Analityk biznesowy może zaznaczyć 100% swojego czasu albo 25% czasu jeżeli pracuje w czteroosobowym zespole, bo nie wiadomo jak liczyć.

Kim są użytkownicy końcowi w pytaniu o sposób realizacji zadań? Stakeholderami? Product Owmerami? Zespołem UAT? Czy np.
@Vetinari: Pytania kieruje do konkretnej osoby, więc zakładam że odpowiedź będzie dotyczyła tej konkretnej osoby a nie całego zespołu. Miałem na myśli ile np. w kontekście realizacji całego projektu osobiście poświęciłem czasu na...

Użytkownikami końcowymi tak jak mówisz, mogą być klienci sklepu internetowego, agenci ubezpieczeniowi jeśli robimy soft dla ubezpieczalni czy np ja będąc product ownerem jeśli jakiś software house wykonuje soft pod moje widzimisie.

Duże zadania owszem, ale chyba się
@Algeroth To będziesz miał bardzo słabe wyniki, bo nie pytasz o stanowisko. Programistą w tym samym projekcie poda inną wartość, analityk inną a manager inną. Bez profilu tej osoby nie da się wnioskować o projekcie, a rozumiem, że praca dotyczy projektów, a nie ludzi?

Jeżeli użytkownicy końcowi to klienci sklepu internetowego to nie rozumiem. Wyobrażasz sobie, że allegro zaczęłoby pytać klientów, czy użyć relacyjnej czy nierelacyjnej bazy? Albo czy pracować w iteracjach