Wpis z mikrobloga

Mirki poszukuję #rower
Problem jest taki, że miałem bardzo poważną kontuzję dolnego odcinka kręgosłupa - i przy tym, który aktualnie użytkuje bardzo bolą mnie plecy.
Szukam modelu przy którym kręgosłup nie będzie dostawał, a jazda na nim pozwoli na trzymanie dosyć prostej sylwetki kręgosłupa (przy tym, który mam teraz muszę jeździć prawie na leżąco).
Jeśli chodzi o trasy to głównie tereny miejskie, ulice + ścieżki rowerowe.
Polecacie coś konkretnego? Może jakiś rower miejski?
  • 5
@craftnroll: Najbardziej wyprostowaną postawę będziesz miał chyba na rowerze holenderskim, ale uważam, że w tak poważnym przypadku to powinieneś porozmawiać z fizjoterapeutą (i/lub bikefitterem), a nie randomami z internetów.
@craftnroll: na bolące plecy bym polecał fulla traila 29 cali i 120mm skoku. Niestety ale jak już plecki bolą to twardy rower cię szybko popsuje więc mieszczucha bym nie kupował. Coś w stylu Dartmoor bluebird czy Decathlon AM 100s
@craftnroll: rower z kierownicą typu jaskółka i siodło ze sprężynami np brooks które będzie trochę amortyzować. No a najlepiej udać się do jakiegoś centrum bikefittingowego na wizytę, często pracują tam też fizjoterapeuci.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@craftnroll: a to na pewno tak jest że jak problem z kregoslupem to musi być wyprostowana postawa? Bo właśnie przy wyprostowanej postawie wszystkie przeciązenia na dziurach idą na plecy a przy pochylonej pozycji bardziej na ręce. Może zacznij od wymiany mostka na wyższy żeby znaleźć złoty srodek.