Wpis z mikrobloga

@Sefton: Nie masz rolet lub zasłon?


@motorade: przy zachodnich oknach to bez różnicy, chyba, że założysz zewnętrzne, a to w bloku nie jest tak prostą rzeczą. Latem po godzinie 14-15 będziesz miał piekarnik we wszystkich 3 pokojach z raczej średnim przewiewem, co przy takim położeniu kuchni może być dosyć niefortunne.
@motorade: co do ekspozycji, to ponad dwa lata mieszkałem w mieszkaniu z ekspozycją na południowy zachód. Jak były upały, to w mieszkaniu było ponad 30 stopniu nawet w okolicach 23:00. Miałem złamaną nogę, a i tak wolałem jeździć zbiorkomem 40 minut do biura niż pracować w tej saunie ()
@motorade: no to szczerze jest jakaś opcja, ale weź pod uwagę, że one prawdopodobnie całkowicie zaciemniają. Jest też opcja z foliami przeciwsłonecznymi na szyby, które odbijają część promieni i finalnie mniej ciepła dociera do okna. Montaż klimatyzacji jest w sumie najbardziej oczywistą i najdroższą opcją, ale znowu klima stojąca na pełnym słońcu nie będzie działać dobrze/wydajnie. Zachodnia ekspozycja, tak często przedstawiana jako ogromna zaleta to w życiu codziennym same problemy -
@motorade: jasne, klima pomoże. Teraz mam ekspozycję zachodnią, ale i klimatyzację, i było w pyte ( ͡° ͜ʖ ͡°) tylko na czas chłodzenia muszę mieć w swoim gabinecie (sypialnia) otwarte drzwi do gabinetu różowej (salon z aneksem) :P
Kochani, dziękuję za wszelkie opinie, rady i krytykę.
Nieświadomie przeznaczyłem na ten wpis cały dzień (AMA z tego wyszło XD), ale wiem, żeby domówić rolety i klimę by sobie ułatwić życie. Warto też będzie doświetlić kuchnię i kupić lepszy okap.
Jeżeli kiedyś bym się rozmnażał, to może być ciasno, ale ludzie się nie rozmnażają przez pączkowanie ani nie są zdolni do dzieworództwa więc z tym problemu nie będzie.
Jutro się umówię z
@motorade jeszcze warto wstawic na rzut meble o rzeczywistych wymiarach. Bo jak zrobisz taka kuchnie i wstawisz kanapę to stol albo sie nie zmiesci, albo nie bedziesz mogl odsunac krzesel a co dopiero usiąść ;)
@motorade dalem to jako przyklad. Wydaje mi sie ze w lazience po wstawieniu realnych sprzetow bedzie duzo mniej miejsca, to samo sypialnia ;) Wieczorem Ci wrzuce na rzut ;)