Wpis z mikrobloga

#kryptowaluty #pytanie #coinbase
Mam około $1000 w czterech różnych coinach ale wszystko na pace Coinbase. Jakby to zrobić żeby przenieść to wszystko na fizyczny nośnik typu dysk albo pendrive?? Oczywiście koszt tez się liczy. Wolałbym to hołdować i nie być zależnym od usług osób trzecich. Ma ktoś jakiś poradnik?
  • 8
@Ohlauu: Mówisz o portfelach sprzętowych, czyli masz bodajże dwa do wyboru (w kilku modelach). Aczkolwiek krypto to nie są jakieś jednostki pamięci, które możesz niejako usunąć z internetu i przenieść na pendrive. To i tak wisi na blockchainie, a reszta to jest kwestia przechowywania i dostępu do klucza prywatnego. Trochę jak z utratą karty płatniczej - nie tracisz pieniędzy, bo ich tam w środku nie ma. Ona "tylko" daje dostęp.
@Ohlauu: Wpisujesz w googlu portfel sprzętowy i już w podpowiedziach wyświetlają się dwie nazwy. Nie znam się na tym dobrze, nie posiadam takiego, a było jakieś info, że któryś z producentów stracił dane klientów i teraz oni dostają maile niby od producenta typu: "twój portfel jest zagrożony, podaj nam szybko twój klucz prywatny". Mam apkę, testowałem już swój seed i działa - czyli po usunięciu aplikacji można się dostać do portfela