Wpis z mikrobloga

Czołem Mirasy
Piszę do Was jako założyciel pewnego projektu tworzonego pro bono dla dzieci.

Razem z grupką znajomych, zauważyliśmy, że dzieciaki czują się bardziej wystraszone sytuacją pandemiczną niż ich rodzice. Oni z kolei, nie potrafią w pełni wytłumaczyć pociechom, co się dzieje.

Dzieci mają trudność w zrozumieniu, czym jest koronawirus i dlaczego tak ważnym jest, aby wszyscy przestrzegali narzucanych nam zasad. Informacje, przekazywane przez media są dla nich niezrozumiałe, a nowe pojęcia, które weszły do ich życia codziennego, bez odpowiedniego objaśnienia, powodują panikę.
Aby temu zaradzić, wspólnie z ziomeczkami stworzyliśmy projekt „Korona nie z bajki”.

Naszym głównym celem, jest wydanie książki-bajki dla dzieci, która w przystępny sposób wyjaśni im pandemię COVID-19. Historie, opowiedziane przy wsparciu pedagogów i lekarzy, trafią w formie papierowej do wybranych placówek opiekuńczo-wychowawczych, a cyfrowa wersja książki będzie dostępna bezpłatnie online.

Książkę piszą moi znajomi, którzy mają lepsze umiejętności w pisaniu od moich. Jedna z członkiń tworzy nam ilustracje, których próbki podrzucam niżej. Więcej znajdziecie na peju oraz na stronie zrzutki.

Już teraz prowadzimy szereg działań edukacyjnych w mediach społecznościowych, gdzie staramy się angażować obserwujących.

Na razie naszej legitności dodaje patronat honorowy marszałka województwa zachodniopomorskiego Olgierda Geblewicza.

Ze zbiórką jest krucho, dlatego jeśli jakaś flota w tym miesiącu Wam została, to proszę Was bardzo o poratowanie wpłatą na
naszej zrzucie. Koszt wydania i wydrukowania tego 1000 egzemplarzy, to około 12k. Część z tego pokrywamy sami, ale nadal sporo brakuje, stąd moja ogromna prośba o wpłaty

Zrzuta i Facebook:

https://zrzutka.pl/z/koronaniezbajki

https://www.facebook.com/koronaniezbajki

Każda wpłata dostanie spersonalizowane podziękowanie na peju <3

#zrzutka #polska #edukacja #koronawirus #pandemia #covid19 #zebractwo #pieniadze #bieda
Zwol-Inc - Czołem Mirasy
Piszę do Was jako założyciel pewnego projektu tworzonego pr...

źródło: comment_1614649766qZB9O8D4S0qlLRasJW9NW8.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz