Wpis z mikrobloga

Hej jaki rozmiar TV jest najlepszy do ekranu będzie jakieś 5,5m odległości zależy mi abym nie musiał podchodzić do TV aby czytać dialogi. Co brać 55, 65 czy 75 cali? TV już upatrzony, będzie to Sony XH90, tylko no właśnie zastanawiam się nad rozmiarem.

#xbox #xboxseriesx #ps4 #ps5
  • 30
@mikorys: zapewne TV 4k? Jeżeli tak to nie ma takiego telewizora który przy tej odległości pozwoli Ci zobaczyć jakość 4k. Przykładowo dla 4K i odległości 3.2m jest to już 160". Tym samym ja bym nie kupował telewizora przy odległości 5.5m Raczej bym zainwestował w projektor gdzie w cenie 4-5k pln zrobisz sobie spokojnie ekran nawet 200" który będzie bardziej adekwatny do odległości. Jeżeli jednak się upierasz nad TV to nie ma
jakość 4k. Przykładowo dla 4K i odległości 3.2m jest to już 160".


@ksiak: mówisz tylko o dystansie kiedy piksele przestają być rozróżnialne, ale trzeba jeszcze brać pod uwagę kąt widzenia. Trzeba zachować balans pomiędzy jednym i drugim bo oglądanie czegokolwiek czy granie z 3 metrów na 160" to katorga. To że nie dojrzysz idealnie każdego piksela w 4k nie oznacza że nie masz zysku z 4k.
@joolekk: Kurna, ja mam 2,5m, telewizor 43 cale (na mniejsze pomieszczenie w którym był wcześniej wystarczało) i granie to mordęga. Muszę czasami podłazić dwa kroki bliżej żeby coś przeczytać. Boli fakt, że nie w każdej grze można sobie dostosować wielkość tekstu...
@mikorys: patrzyłbym w stronę 75, sam szukałem dla siebie i do mnie wydaje się idealne 65 a siedzę niewiele ponad 3m od tv. Ale czekam na cenę nowych oledów, bo oledy sony z 2020 mają hdmi 2.0 xD a jak już kupuje nowy tv to wolałbym szukać z 2.1
@mikorys: Przy takiej odległości to bym celował w 85", no te 75 to takie minimalne minimum...
@MaxVerstapen: Ja mam teraz 75 przy ok. 360cm, myślę, że taki 82 też byłby ok, więc w Twoim dylemacie to między 75 a 82 bym się zatanawiał :D

Oczywiście jak budżety pozwalają 8)
Dobra biorę w takim razie 75 cali. 75 Cali jest za 6.5k a 85 jest za 11 także no aż tak mnie nie pogięło aby płacić 5k za 10 cali więcej
@mikorys: ale te 10cali to jest pewnie jakieś 30% powierzchni telewizora :) w cm kwadratowych to:
65' - 12.500
75' - 16.000
85' - 21.000
Dlatego ta cena tak skacze, a to tylko 10cali więcej. A XH90 to chyba nie kupsz, za 6.5k, najtaniej widziałem za 7.2k